Trump'tan Rusya'ya Yaptırımları Kaldırma Şartı Geldi!

ABD Başkanı Donald Trump verdiği röportajda "Moskova, Washington için iyi olacak bir şey yaparsa" Rusya'ya karşı yaptırımları kaldırmayı düşünmeye hazır olacağını söyledi.

Trump'tan Rusya'ya Yaptırımları Kaldırma Şartı Geldi!
Trump'tan Rusya'ya Yaptırımları Kaldırma Şartı Geldi! Hilal Mert

ABD Başkanı Donald Reuters'a röportaj verdi. Verdiği röportajda Trump, Rusya'ya karşı yaptırımları kaldırmak için şartlarını dile getirdi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de 16 Temmuz'da yaptıkları görüşmede yaptırımların kaldırılmasının gündeme getirilmediğini ifade eden başkan şu ifadeleri kullandı;

"Bunu şimdi düşünmüyorum, hayır. Bizim için iyi olacak bir şey yaparlarsa düşünürüm. Fakat bunu yapmadan düşünmem. Birbirimiz için iyi olacak, yapılabilecek birçok şey var. Suriye var, Ukrayna var… Daha birçok şey var" ifadelerini kullandı.

Trump, Helsinki'deki zirvede İsrail, Suriye, Ukrayna, Kırım ve Kuzey Akımı 2 doğalgaz boru hattı projesini ele aldıklarını da ekledi.

NELER OLMUŞTU?

Ağustos 2018'de, ABD'nin eski Rus çifte casus Sergey Skripal ve kızının İngiltere'de sinir gazı ile zehirlenmesi nedeniyle Rusya'ya yönelik yeni yaptırımlar uygulayacağını açıkladı. Bu açıklamanın ardından Ruble, Kasım 2016'dan Ağustos 2018'e en düşük düzeye geriledi. Yaptırımlar 22 Ağustos'ta devreye girecek. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert açıklamasında, ABD'nin "Kimyasal ve Biyolojik Silahların Kontrolü ve Savaşta Kullanımının Yasaklanmasına ilişkin 1991 tarihli yasanın verdiği yetki kapsamında, Rusya'nın kendi vatandaşlarına karşı ölümcül kimyasal ve biyolojik silahlar kullandığını tespit ettiğini" söyledi.

Trump Rusya Yaptırım ABD Vladimir Putin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?