Trump Kim’e Tepki Gösterdi

Trump Kuzey Kore’nin nükleer füze çalışmalarına cevap verdi.” Öyle bir şey olmayacak.”

Trump Kim’e Tepki Gösterdi

Trump 20 Ocak da göreve başlayacak. Kuzey Kore’nin nükleer çalışmalarına karşı tepkisini dile getiren Trump bu tarzda iddialar gerçek değil Trump, Kuzey Kore'nin ABD'ye kadar ulaşabilecek uzun menzilli nükleer füze yapımına yakın olduğu iddialarını reddetti.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un uzun menzilli füze çalışmalarında sona gelindiğini ve ABD’ye yetişecek kadar füze ürettiklerini söyledi. Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un açıklamalarına paylaştığı bir Twitter mesajında atıf yapan Trump, "Öyle bir şey olmayacak!" dedi. Trump'ın kısa Twitter mesajında tam olarak Kuzey Kore'nin iddialarını mı yalanladığı, yoksa Pyongyang'ın nükleer programını engellemek için adım atacağını mı ima ettiği anlaşılmadı.

Kuzey Kore'yi 'Doğu'nun önemli bir askeri gücü' olarak tanımlayan Kim, "Artık ülkemize en güçlü düşman bile dokunamaz" demişti. Kuzey Kore 2016 yılı içinde iki nükleer silah testi gerçekleştirdi ve ülkenin nükleer programında ciddi ilerleme kaydedilmiş olabileceği yönünde yorumlar yapıldı. Ancak şuanda  Kuzey Kore’nin elindeki imkânlarla bu tarzda bir füze geliştirmesi çok mümkün değil 20 Ocak’dan itibaren görevi devir alacak olan Trump Kuzey Kore’ye ciddi yaptırımlar uygulayabilir.

Babasının ölümünün ardından Kuzey Kore lideri olan Kim 2016 yılında 350’ye yakın insanı idam ettirmişti. İdam edilenler arasında eniştesi, üst düzey komutan ve devlet görevlileri de yer alıyor.

Kuzey Kore lideri trump kuzey kore nükleer
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜBİTAK’ın Kabul Etmediği Liseli Öğrenci Harvard’a Davet Edildi
TÜBİTAK’ın Kabul Etmediği Liseli Öğrenci Harvard’a Davet Edildi
Rusya’dan Türkiye’ye Şok Çağrı: Afrin’i Esad’a Teslim Edin
Rusya’dan Türkiye’ye Şok Çağrı: Afrin’i Esad’a Teslim Edin