Son Seçim Anketinden Çarpıcı Sonuçlar..

24 Haziran 2018'de yapıalcak erken seçimler için son anket sonuçları açıklandı. Seçimlerde hangi parti yüzde kaç oy alıyor? Recep Tayyip Erdoğan ilk turda seçiliyor mu? HDP barajı geçiyor mu? İşte detaylar

Son Seçim Anketinden Çarpıcı Sonuçlar..
Son Seçim Anketinden Çarpıcı Sonuçlar.. Umut Aslan

24 Haziran 2018 tarihinde düzenlenecek olan erken seçimlere bir aydan kısa bir süre kala anket firmaları yapmış oldukları anket sonuçlarını kamuoyu ile paylaşmaya devam ediyor. 24 Haziran seçimleri için yapılan son anketten ise  çarpıcı sonuçlar çıktı. Peki son seçim anketine göre Cumhurbaşkanlığı seçimleri ilk turda biter mi? HDP barajı geçiyor mu? MHP'nin oy oranı kaç? Meral Akşener'in oy oranı kaç? Muharrem İnce'nin oy oranı kaç? Recep Tayyip Erdoğan'ın oy oranı kaç?

SONAR Araştırma Şirketi Başkanı Hakan Bayrakçı son yaptıkları seçim anketinin sonuçlarını canlı yayında paylaştı. İşte SONAR'ın yapmış olduğu son seçim anketinden sonuçlar.

Meral Akşener',n Oyu Yüzde 15-16'dan Az Değil

SONAR Araştırma Şirketi Başkanı Hakan Bayrakçı seçimlerin 2. tura kalacağını söylerken Meral Akşener'in oy oranının yüzde 15-16'lardan aşağıda olmayacağını beyan etti. Hakan Bayrakçı'nın Meral Akiener ve İYİ Parti hakkındaki açıklamaları "Meral Hanım'a bu medyanın bir hediyesi. 3-4 ay önce bekleneni veremedi diye bir laf çıkmıştı İYİ Parti için. Şimdi gözlüyorum ki, 15-16'nın altında değil, hiçbir şekilde. Hem Meclis'le ilgili milletvekili oyları da yüksek, Meral Hanım'ın alacağı oy da yüksek. 20 bandını zorlamaya başladı Meral Akşener. Barajı geçtiği gibi, 20 bandını zorluyor. Muharrem İnce de son bir haftalık performansı ile, dün geceki konuşmalarını da sonradan izleyebildim, tutarlı bir görüntü ortaya koyuyor. Cumhurbaşkanı zaten öyle, başarılı bir politikacı. Her seçim iyi gidiyor."

Muharrem İnce Yüzde 25-26'yı Aşar

SONAR Araştırma Şirketi Başkanı Hakan Bayrakçı'nın merakla beklenen Muharrem İnce'nin oy oranı hakkındaki araştırma sonuçları ise şu şekilde. "Muharrem İnce, CHP'nin önceki seçimlerde aldığı yüzde 25-26'ları geçiyor. İnce ilk turda 30'a yaklaşırsa finalin adı zaten Recep Tayyip Erdoğan-Muharrem İnce olur. Çok başarılı gidiyor Muharrem İnce. Örgüte bir moral verdi, toparladı. Açıkçası üçü de, iyi performansla gidiyorlar. Muharrem İnce mi finale kalacak, yoksa Meral Akşener mi kalacak? Şimdilik Muharrem İnce gözüküyor. Ancak Meral Akşener de zorluyor."

HDP Barajı Geçer

24 Haziran seçimlerinde kritik bir role sahip olabilecek bir diğer parti olan HDP'nin barajı geçip geçmeyeceği merak konusu olmuştu. Bu konu hakkında da araştırma sonuçlarını yayınlayan Bayrakçı şu ifadeleri kullandı. "HDP seçmeni Türkiye'ye rengini göstermeden, Selahattin Demirtaş finale kazanamadığı zaman, finale kim kalırsa kalsın, Tayyip Erdoğan karşısında kim kalmışsa ona oy verecekler. HDP seçmeni 1-2 yıldır olaya, kendilerine yapılmış çok büyük bir düşmanlık olarak kabul ediyor. Oradan 11-12 puan... Milletvekili dağılımında mutlaka barajı geçecek gibi duruyorlar."

MHP Şaşırtabilir

Sonar Araştırma Şirketi'nin yaptığı son ankete göre MHP ile ilgili sonuçlar da şu şekilde. "TBMM'de AK Parti'nin 300 çoğunluğunu yakalayamayacağını şimdilik düşünüyorum. Orada seçmenin de enterasan bir mantığı var. Cumhurbaşkanına oy vereyim ama Meclis'te MHP'ye oy vereyim diyen var. MHP, AK Parti listelerinden aday olsaydı çok eksik kalırlardı. Bahçeli, seçmenini de geri almayı başarabildi. İYİ Parti'ye giden gitti de. MHP milletvekili sandalye dağılımında beklenenden fazla alabilir."

Recep Tayyip Erdoğan İkinci Turda Alır

Sonar'ın anket sonuçlarına göre en çarpıcı sonuç ise Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk turda yüzde 50'yi geçemeyeceği fakat 2. turda şansının daha fazla olması. "Cumhurbaşkanı birinci turda seçilemez diyorum, ama en yüksek oyu alır diyorum. 43-47 arasında oy alır diyorum. İkinciliğe Muharrem İnce daha yakındır ama Meral Akşener beklenenden daha fazla performans göstermeye başladı. İkinci turda ise Erdoğan önde gözüküyor ama değişik bir sonuç çıkabilir kıl payı."

 

 

recep tayyip erdoğan oy oranı kaç son seçim anketi sonuçları sonar anket sonuçları hdp barajı geçer mi meral akşener oyu kaç muharrem ince oyu kaç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş