Son Seçim Anketi.. Başkanlık Bıçak Sırtı

Seçimlere sayılı günler kala anket şirketleri bir bir anket sonuçlarını yayınlıyor. 24 Haziran Erken seçimleri için son anketi ise Argetus firması açıkladı. İşte son seçim anketinin sonuçları..

Son Seçim Anketi.. Başkanlık Bıçak Sırtı
Son Seçim Anketi.. Başkanlık Bıçak Sırtı Umut Aslan

24 Haziran seçimlerine çok kısa bir süre kala anket şirketleri yapmış olduğu anket sonuçlarını kamuoyu ile paylaşmaya devam ediyor. Argetus anket firması da bugün 24 Haziran'da düzenlenecek erken seçimlerde Cumhurbaşkanlığı ve Mileltvekili Genel Seçimleri için yaptığı anketin sonuçlarını paylaştı. Peki Argetus'un  açıkladığı son seçim anketi sonuçlarına göre Cumhurbaşkanlığı seçimi ilk turda bitiyor mu? Muharrem İnce'nin oy oranı kaç? HDP barajı geçiyor mu? Meral Akşener'in oy oranı kaç? İşte yanıtlar..

Argetus anket firmasının 22 Mayıs ile 31 Mayıs arasında 34 ilde 3 bin 360 kişi ile gerçekleştirdiği anketin çok çarpıcı sonuçları var. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oyların yüzde 50.1'ini Rece Tayyip Erdoğan alırken, Muharrem İnce yüzde 25.2, Meral Akşener yüzde 12.2, Selahattin Demirtaş yüzde 11.1, Temel Karamollaoğlu yüzde 1.2, Doğu Perinçek ise yüzde 0.2 oranında oy alıyor.

Anket sonuçlarına göre Cumhurbaşkanlığı seçimleri çok kritik oy oranlarında gözükürken, seçimlerin ya kıl payı Recep Tayyip Erdoğan lehinde sonuçlanacağı ya da kıl payı 2. tura kalacağı öngörülüyor. Ayrıca ankete göre Milletvekili seçimlerinde de HDP'nin barajı aşması durumunda Cumhur İttifakı'nın mecliste çoğunluğu sağlayamadığı ortaya çıkıyor.

Argetus anket şirketinin 24 Hazirandaki erken seçimler için gerçekleştirdiği son seçim anketine göre Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 2. tura kalınması halinde ise Recep Tayyip Erdoğan ve Muharrem İnce yarışacak ve oyların yüzde 52.6'sını Recep Tayyip Erdoğan alırken, yüzde 47.4'ünü de Muharrem İnce alacak.

24 haziran seçimleri son seçim anketi muharrem ince oyu kaç hdp barajı geçer mi meral akşener oyu kaç recep tayyip erdoğan oyu kaç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
La Casa De Papel 3. Sezon Bölümleri Yayınlandı
La Casa De Papel 3. Sezon Bölümleri Yayınlandı