Son Dakika! Sinan Oğan’a Suikast Girişimi

Milliyetçi Hareket Partisi’nde ihraç edilen ve referandum çalışmaları kapsamında Samsun’da “Hayırlı Anadolu Yürüyüşü” programına katılan Sinan Oğan’a suikast girişiminde bulunuldu. Korumalarının fark etmesi sonrası suikast girişimi önlendi.

Son Dakika! Sinan Oğan’a Suikast Girişimi
Son Dakika! Sinan Oğan’a Suikast Girişimi

Samsun’un Bafra İlçesi’nde düzenlenen Hayırlı Anadolu Yürüyüşü adlı programa katılan Sinan Oğan’a suikast girişimi düzenlendi. Esnaf ziyareti yapan Oğan’a suikast girişiminde bulunan kişinin kim olduğu belirlenemedi. Oğan’ın avukatı ise son dakika olarak Sinan Oğan’a suikast girişiminde bulunulduğunu Twitter üzerinden yayınladı. Korumalarının son anda yetiştiğini belirten Avukat Kürşad Ergün, “Sayın Oğan’a karşı suikast girişiminde bulunulmuştur. Korumaların müdahalesi sonrası etkisiz hale getirilen şüpheli olay yerinden kaçmıştır” denildi.

“SİZDEN KORKAN SİZİN GİBİ OLSUN”

Korumalarını fark eden şüpheli ise suikast girişiminden vazgeçti. Olay yerinden kaçan şüpheli hakkında geniş çaplı soruşturma başlatıldı. Saldırı sonrası açıklamalarda bulunan Oğan, “Gördüğünüz gibi evet hayır oylamasını ne hale getirdiler. Burada anayasayı oylayacağız ancak siyasetçilerin bu tutumu böyle sonuçlar doğuruyor. Buradan Binali Yıldırım’a sesleniyorum. Sadece ‘hayır’ diyenlerin mi başbakanısın. Hayır kampanyası yürüten siyasetçilerin güvenliğini neden sağlamıyorsunuz? Bize yönelik saldırıların devam edeceğini düşünüyorum. Ancak vazgeçmek gibi bir niyetimiz yok. Sizden korkan sizin gibi olsun. Bu kampanyalara tüm hızıyla devam edeceğiz. Kimse engel olamayacak” dedi.

Bilindiği üzere Sinan Oğan’a 26 Mart tarihinde de Yozgat’ta suikast girişiminde bulunulmuş ancak başarılı olunmamıştı. 

sinan oğan sinan oğan suikast sinan oğan suikast girişimi sinan oğan samsun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!