Recep Tayyip Erdoğan "HDP'nin Baraj Altında Kalması.."

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'daki Mahalle Başkanları Toplantısı'nda HDP'nin baraj altı kalmasıyla ilgili çekilen videosu gündeme bomba gibi düştü.

Recep Tayyip Erdoğan
Recep Tayyip Erdoğan Umut Aslan
Haberin videosu için tıklayın!

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumartesi akşamı İstanbul İl Başkanlığı'nda düzenlenen Mahalle Başkanları Toplantısı'nda HDP hakkında çok konuşulacak sözler söyledi. Mahalle Başkanları'na "bunu her yerde söylemem" diyerek Mahalle Başkanları'ndan HDP'nin baraj altında kalması için yoğun çalışma yürütmelerini istedi.

İstanbul İl Başkanlığı'nda yapılan Mahalle Başkanları Toplantısı'nda çekilen videoya göre Recep Tayyip Erdoğan seçimlerde mecliste AKP'nin güçlü olabilmesinin HDP'nin baraj altında kalmasına bağlı olduğunu söylemesi dikkat çekti. İşte Recep Tayyip Erdoğan'ın o sözleri “Arkadaşlar, HDP üzerinden parti teşkilatımızın çok farklı çalışma yapması lazım. Bunu dışarıda konuşmam. Burada sizlerle konuşuyorum, niye sizlerle konuşuyorum? Çünkü, onların baraj altı kalması demek, bizim durumumuzun çok daha iyi bir noktaya gelmesi demektir. Dolayısıyla da, her ilçede arkadaşlarım özellikle onlar üzerinde çok farklı çalışması lazım. Çünkü siz kim, kimdir bunu biliyorsanız. Mahalle temsilcilerimiz zaten kimin kim olduğunu bilmiyorsa bu görevi bırakması lazım. Alacaksınız sandık seçmen listesini, bakacaksınız kim kimdir. Bu çalışmayı yapmanız da inanıyorum ki bize çok farklı bir netice getirebilir. Markaja almak diyoruz ya, markaja alacaksınız.”

2. Video Ortaya Çıktı

CHP Milletvekili Tur Yıldız Biçer'in ilgili videonun devamı olduğunu iddia ederek paylaştığı videoda ise  Erdoğan, “Oradan kimi alacak? Müşahitlerden, önce gelen kimse onun hakkıdır. O, sandık kurulunun ikinci veya üçüncü üyesi olabilir. Burada bu defa neyi kazanırız? Sandık kurulundaki hakimiyeti biz elde etmiş oluruz. Burada çok hassas olmamız lazım. Bu işi hiç hafife almamamız gerekir. Bunları geçmişte çok yaşadık” diyor.

HDP'den Tepki Geldi
HDP'den ilgili videoyu paylaşarak yapılan açıklamada "Erdoğan açıkça suça teşvik ediyor" ifadesi kullanıldı.  HDP, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"AKP Genel Başkanı Erdoğan açıkça suça teşvik ediyor. HDP 'yi baraj altında bırakmak için hile ve baskıyla oylarımızı çalmayı planlıyor. Çünkü HDP Meclis’te olmazsa 400'den fazla vekil kazanacağını biliyor. İşte bunu engellemek için 24 Haziran'da bir oy HDP 'ye bir oy Demirtaş'a"
 

Son Ankette HDP Yüzde 15

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mahalle başkanlarına HDP'nin baraj altında kalması için çalışma yürütmelerini istemesine rağmen 24 Haziran Erken Seçimleri için son yapılan ankette HDP'nin oy oranının yüzde 15 olduğu görülüyor Piar Araştırma'nın anketine göre HDP yaşadığı mağduryeti iyi kullanarak yüzde 15 oranında oya sahip oluyor.

hdp baraj altı kalmalı recep tayyip erdoğan mahalle başkanları toplantısı video
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş