Öyle Bir Benzetme Yaptı ki!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti milletvekilleri ile AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen iftar programında, bir araya geldi. 26. Dönemde görev alan milletvekillerinin görevlerini başarıyla yerine getirdiğini söyledi.

Öyle Bir Benzetme Yaptı ki!
Öyle Bir Benzetme Yaptı ki!

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 26. Dönem milletvekillerinin, Türkiye’nin terörle mücadelesinde milletle birlikte devletin yanında yer aldığını, 15 Temmuz darbe girişiminde, millî iradeyi temsil görevi için Meclis’e koşarak, darbecileri ders verdiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Öyle şaşırdılar ki, üzerinize bomba yağdıracak kadar muvazeneyi kaybettiler. Buna rağmen, sokakları darbecilere dar eden milletimizin vekâletine halel getirmeyerek sonuna kadar direndiniz ve başardınız” dedi.

Erken Seçim çağrısını, Cumhur İttifakında birlikte oldukları MHP’den geldiği için, karar verme mecburiyetinde olduklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sizler, henüz 1,5 yılınız olmasına rağmen, ülkemiz ve milletimiz için bir kez daha fedakârlık yaparak, erken seçim kararını alarak süreci başlattınız” şeklinde konuştu.

Erdoğan konuşmasının devamında, “Benim gözümde 26. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi, birinci Meclis’ten sonraki ikinci kurucu Meclis’tir. Sizler, başka partilerde her biri kriz sebebi olan değişimleri suhuletle gerçekleştirdiniz. Sizler, darbecilerin karşısına aslanlar gibi dikildiniz. Sizler, terör örgütlerine sınırlarımız içinde ve dışında dünyayı dar ettiniz. Sizler, herkesin hayalini gerçeğe dönüştürüp ülkemizi yeni bir yönetim sistemine kavuşturdunuz. Kurucu sıfatını siz hak etmeyeceksiniz de, kimler hak edecek?” dedi.

26. Dönem olarak, milletvekillerinin önünde son ve hayati bir imtihanın olduğunu dile getiren Erdoğan, “Bu imtihan, 24 Haziran seçimlerini, hem milletvekilliğinde, hem cumhurbaşkanlığında başarıyla tamamlamaktır” dedi.

cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan ak parti iftar 27.dönem tbmm
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş