Önce Bacaklarını, Sonra Canını Aldılar!

CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında; “İsrail, tüm dünyanın gözü önünde hunharca bir insanlık suçu işledi.” dedi.

Önce Bacaklarını, Sonra Canını Aldılar!
Önce Bacaklarını, Sonra Canını Aldılar!

Mehmet Tüm, İsrail devletinin ABD'den destek alarak, haksızlığa başkaldırıp toprağını ve vatanını koruyan Filistinlilere kan kusturduğunu, ABD Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşımasına karşılık Filistin halkının, barışçıl gösteriler yaptığını, ancak gösterilerin herkesin gözü önünde kana bulandığını söyledi.

CHP Milletvekili Tüm, basın mensuplarına elindeki fotoğrafı göstererek, 2014 yılında yine İsrail saldırısında bacaklarını kaybeden Fadi Abu Salah'ın, yine İsrail saldırısında hayatını kaybettiğini söyleyerek, "Önce topraklarını, sonra bacaklarını, şimdi ise hayatını aldılar." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, İngiltere ziyaret tarihinin, büyükelçiliğin taşınacağı güne denk gelmesinin tesadüf olmadığını söyleyen Tüm; "Bir taraftan Filistin'i savunduğunu söyleyen AKP iktidarı, diğer taraftan ABD'nin, İsrail'in çıkarına işler yapmaya devam etmektedir. ABD ve İsrail ile izlenen stratejik ortaklığı bozmadan, sadece lafla bu saldırıyı kınamak, siyasi ikiyüzlülüktür. Arap dünyasının birçok lideri, ülkesi ABD emperyalizmine uşaklık ederek, Filistin halkının yıllarca katledilmesine göz yumdular. Arap dünyasının ve AKP'nin ikiyüzlü tavrı, Filistinli direnişçileri yüzüstü bırakmaya devam etmektedir. Filistin davası, insanlık davasıdır, hepimizin ortak davasıdır. Filistin'de yaşananlara sessiz kalmak bu suça ortak olmaktır. AKP söylediklerinde samimiyse geçici süreyle büyükelçi yollayarak veya kınama mesajı yayınlamak yerine; bu zulüm karşısında İsrail'e karşı ticari yaptırımlar uygulamalı, ticari anlaşmaları askıya almalıdır. İsrail ile yapılan 20 milyon dolarlık onur kırıcı anlaşma feshedilmeli, para iade edilmelidir. ABD, İsrail'e karşı İncirlik, Kürecik üsleri kapatılmalıdır." dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş