OHAL 3 Ay Daha Uzatılabilir

Başbakan OHAL süresini uzatmak için görüşeceklerini açıkladı.

OHAL 3 Ay Daha Uzatılabilir
OHAL 3 Ay Daha Uzatılabilir

Başbakan Binali Yıldırım 19 Ocak’da bitecek olan OHAL ile ilgili konuştu. OHAL süresini uzatmak için görüşeceklerini söyledi. Ayrıca TÜRKİYE – IRAK arasındaki siyasi sorunları düzeltme adına da adımlar atacaklarını söyleyen Yıldırım barış için elimizden gelen ne varsa yapacağız.

Başbakan Binali Yıldırım,  19 Ocak'ta süresi bitecek olan OHAL'e ilişkin olarak "OHAL'in üç ay daha uzatılmasına yönelik karar Meclis'te görüşülecek" dedi. Başika krizinde gerginleşen Türkiye - Irak ilişkilerinde yeni bir döneme girildiğinin altını çizen Yıldırım "Irak ile ilişkilerimizi düzeltmek için süreç başlattık" değerlendirmesini yaptı.

İstanbul'da gerçekleştirilen terör saldırısı zamanı ve mekânı dikkate alındığında, bu saldırıyla etnik köken, mezhep temeliyle ayrıştırmaya yönelik süreç başlatılmak isteniyor. Terörün bizi hayat tarzları üzerinden ayrıştırmaya yönelik provokasyonları bizi yanıltmasın. Bu kirli tuzaklar sağduyumuzu hedef alıyor. Caniler ve onları azmettirenler toplumsal barışımızı bozmaya çalışıyorlar. Onlar biliyor ki cami kilise havra hep yan yanaydı Ortaköy'de, bir arada yaşama felsefesini yüz yıldır deneyimliyoruz. Yarınlarımız için, yediden yetmişe uyanık olmak zorundayız. Her türlü ayrıştırıcı söylemin, terörün amacına hizmet ettiğini unutmayalım. Sosyal medya üzerinden yapılan ve terörün amacına hizmet eden kışkırtıcı paylaşımlar maalesef ülkemize zarar veriyor.

OHAL süresi OHAL uzatılıyor OHAL açıklaması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Facebook'ta 'Paralı' Dönem Başlıyor
Facebook'ta 'Paralı' Dönem Başlıyor
Kılıçdaroğlu: İnce Seçilirse İstifa Edecek
Kılıçdaroğlu: İnce Seçilirse İstifa Edecek