Muharrem İnce: Yeniden Cumhurbaşkanı Adayıyım

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayıolarak seçime giren ve %30,77 oy oranı alarak cumhurbaşkanlığı Erdoğan'a kaptıran İnce'den açıklama var...

Muharrem İnce: Yeniden Cumhurbaşkanı Adayıyım
Muharrem İnce: Yeniden Cumhurbaşkanı Adayıyım Hilal Mert

24 Haziran seçimlerinde CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı olarak giren ve %30,77 oy oranı alarak cumhurbaşkanlığı Erdoğan'a kaptıran Muharrem İnce Hürriyet'ten Ayşe Arman'a röportaj verdi. Verdiği röportajda seçim sonuçlarına üzüldüğünü ancak hayatına devam ettiğini söyleyen İnce, 'Sağlığımda bir sıkıntı olmazsa, yeniden cumhurbaşkanı adayıyım' dedi.

İşte Muharrem İnce'nin verdiği o röportajdaki dikkat çeken Cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili sözleri;

"Bakın, ben bahane üretmem, kendime bakarım. Kendi hatalarımı, eksiklerimi bulup bir sonrakinde onları tamamlamak, kendimi hazırlamak isterim. AKP’nin oyu düştü diye sevinmem. Ben üç muhalefet partisinin oylarının yüzde 20’nin üzerinde olacağını düşünmüştüm. Öyle olacak ve biz ikinci tura kalacağız. Ama onlar düşük kalınca hesap tutmadı. Arkadaşlar bana sorduklarında 'Hedefim 35’in üzerine çıkmak!' dedim. 'Hayal görüyorsun' dediler. 'Hayır, hayal görmüyorum!' dedim. Beşi istemeyen üçü alamaz! Siyaset iddiadır. Evet, bazı yerlerde hata yaptık.

En iyi yaptığımız iş, ‘Herkesin Cumhurbaşkanı’ sloganıydı. Rozeti çıkarıp Türk bayrağını takmaktı. ‘Herkesin Cumhurbaşkanıyım’ sloganına devam edeceğim. Göreceksiniz bunu başaracağım ben! Bunu burada bırakacak halim yok, iddiamın arkasındayım! Allah sağlığıma bir şey vermesin. Sağlığımda bir sıkıntı olmazsa, yeniden cumhurbaşkanı adayıyım."

24 Haziran seçim 2018 Cumhurbaşkanı Adayı CHP Ayşe Arman Muharrem İnce röportaj Erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor