Muharrem İnce Genel Başkanlık İçin Adaylığını Açıkladı

Muharrem İnce CHP Genel Başkanlığı adaylığını açıkladı.

Muharrem İnce Genel Başkanlık İçin Adaylığını Açıkladı
Muharrem İnce Genel Başkanlık İçin Adaylığını Açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisinde kurultay yaklaşırken Yalova Milletvekili Muharrem İnce genel başkanlık için adaylığını açıkladı. 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili Muharrem İnce “ Kurultat delegeleri sadece Cumhuriyet Halk Partisi kurultay delegeleri değil, Cumhuriyetin delegeleridir. Bu kurultay Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce ve diğer adayların yarışması değildir. Bu kurultay geleceğimizi yeniden kazanma kurultayıdır. Bu kurultayın sonuçları Türkiye’nin demokrasisiyle, ekonomisiyle, eğitimiyle, gelişmesiyle, tarımıyla  ve sanayisiyle yakından ve doğrudan ilgilidir” dedi. 

 

TBMM’de basın toplantısı düzenleyen Muharrem İnce düzenlediği toplantıda CHP Başkanlığı adaylığını açıkladı. Muharrem İnce, Afrin’de Türkiye’nin geleceğini korumak için mücadele eden Mehmetçiklere de başarılar dileyerek “ Türkiye Cumhuriyeti kendisine içeriden ve dışarıdan yapılacak her türlü terör saldırısına karşı mücadele etmek zorundadır. Afrin’de yapılan da Fırat Kalkanı’nda yapılan da budur. Ordumuz kendi güvenliğimiz sağlamak için meşru bir mücadele içindedir. Suriye topraklarından Türkiye topraklarında havan saldırısı yapılıyorsa, terörist sızmaları oluyorsa Türkiye’nin operasyon yapması en doğal hakkıdır.” dedi. 

 

Muharrem İnce 36. Olağan Kurultay’da oy kullanacak olan delegelerin sadece Genel Başkan, Parti Meclisi üteleri ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri seçmeyeceklerini belirtti. İnce ayrıca “Onların bugün Cumhuriyet Halk Partisi kurultay delegelerinin görevi bu seçimlerle sınırlı değildir. Cumhuriyet Halk Partisi kurultay delegelerinin omuzlarında çocuklarımızın ve ülkemizin geleceğinin sorumluluğu vardır.”dedi. 

 

CHP’nin 3 - 4 Şubat tarihleri arasında Ankara Spor Salonu’nda düzenlenecek olan 36. Olağan Kurultayında Kemal Kılıçdaroğlu karşısında adaylığını ilk koyan isim eski İstanbul Baro Başkanı Ümit Kocasakal olmuştu.

chp muharrem ince kurultay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş