Muhalefetin Gündeminde Yok...!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 TV ve 360 TV’nin ortak canlı yayınlanan programına katıldı. Gündemi değerlendiren Erdoğan, soruları cevapladı.

Muhalefetin Gündeminde Yok...!
Muhalefetin Gündeminde Yok...!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rize’deki evinde gerçekleştirilen canlı yayın, 100’e yakın yerel televizyon kanalında da canlı olarak yayınlandı.

Gazeteci Murat Çiçek ile Ersoy Dede ve Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan’ın, Türkiye ve Dünya gündemi ile ilgili sorularını cevaplayan Erdoğan, ilginç açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kendi tankımızı, topumuzu tüfeğimizi niye yapmıyoruz da yol, kaldırım, köprü yapıyoruz?” şeklindeki eleştirilerinin hatırlatılması üzerine, söz konusu adayların yapılanları takip etmediğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, takip etseler, bilseler dahi doğruyu söylemediklerini ifade etti. Göreve geldiklerinde savunma sanayinde yerli sanayi üretiminin payının yüzde 20 olduğuna, şu anda ise bu oranın yüzde 65’e çıktığına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin bu noktada dışa bağımlılıktan kurtulduğunu, artık insansız silahlı ve silahsız hava araçlarını ürettiğini, tüfeklerde yerli üretime geçildiğini, tankta prototip yapıldığını ve yakında seri üretime geçileceğini, Atak helikopterlerinin üretildiğini ve ihracata başladığını hatırlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunların bunlardan haberleri yok ki. Türkiye'de savunma sanayinde neler yapılıyor haberleri yok” diyerek savunma sanayi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Muhalefetin böyle bir hedefinin olmadığını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Allah rahmet etsin Nuri Demirağ yerli uçağı yaptı CHP zihniyeti o zaman Nuri Demirağ'ın bu üretiminin önüne geçerek o fabrikayı gaz ocağı fabrikasına dönüştürdü. Bunların mantığı, anlayışı bu. Bunlar Türkiye'de bir yerli, millî sanayi olması diye bir dertleri yok ki. Bir yerlerden aldıkları talimat neyse o talimatın gereğini yerine getiriyorlar” diye konuştu.

recep tayyip erdoğan 24 tv 360 tv anadolu yayıncılar derneği murat çiçek ersoy dede
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş