MHP Milletvekili Atila Kaya'dan Şok Çıkış "AKP'ye ve Recep Tayyip Erdoğan'a Oy Vermeyin"

MHP İstanbul milletvekili ve Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı olan Atila Kaya yazılı açıklama ile AKP'ye ve Recep Tayyip Erdoğan'a oy vermeyin çağrısında bulundu.

MHP Milletvekili Atila Kaya'dan Şok Çıkış
MHP Milletvekili Atila Kaya'dan Şok Çıkış Umut Aslan

Şu anda hala Milliyetçi Hareket Partisi'nin İstanbul milletvekili olan ve ülkücü camiada sözü geçen Atila Kaya sosyal medya hesabı Twitter'dan bir açıklama yaptı ve büyük bir yankı uyandıracak bu açıklamasında Atila Kaya AKP ve Recep Tayyip Erdoğan'a oy verilmemesini istedi. Seçimlerde tekrardan milletvekili adayı olmayan Atilla Kaya'nın twitterdan yapmış olduğu bu çağrı şimdiden sosyal medyayı çalkaladı. MHP'li seçmenlere yönelik yaptığı çağrıda dikkat çeken açıklamalarda bulunan MHP İstanbul milletvekili ve Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Atilla Kaya'nın paylaştığı o yazının tamamı.

Sosyal medya hesabı Twitter'den “Vekilinden asil Türk milletine arz-ı hal” başlığıyla yayınlanan gündeme bomba gibi düşecek o yazının tamamı..

"Türk Milleti'ne mensubiyeti, sosyolojik bir olgu olmasının ötesinde, bir heyecan kaynağı da görenleri; tek adam rejimi ve parti devletine karşı millet egemenliğini savunmayı bu bağlılık ve heyecanın temel rüknü sayanları; insan hak ve hürriyetleri ile hukukun üstünlüğüne inananları; demokratik-laik cumhuriyetin tarihsel kazanımlarını muhafaza etmeyi önemseyenleri -böyle davranmakla Türklüğün bekasına gerçekten hizmet edilmiş olacağını bilerek- AKP'ye ve onun cumhurbaşkanı adayına oy vermemeye ve bunun için çalışmaya davet ediyorum. Ben öyle yapacağım"

"24 Haziran'da, 16 Nisan 2017 referandumunun devamı niteliğinde olan, bir seçim yaşayacağız. Bu seçim; millet egemenliğine, hukukun üstünlüğüne, kuvvetler ayrılığına, demokrasiye, laikliğe ve Cumhuriyet'in tarihsel kazanımlarına inanan ve bağlılık hissedenler açısından, ‘Atı alanın Üsküdar'ı geçtiği' bir referandumla her şeyin bitmediğini göstermenin bir imkânı olarak değerlendirilmelidir."

"Referandum sürecinde, ülkücü tavır çatısı altında, geçmişte Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yapmış arkadaşlarımla birlikte, Tayyip Erdoğan'ın şahsında temsil edilen ‘Tek Adamlık' ve ‘Parti Devleti' heveslerinin seçmenden onay almaması için mücadele ettik. Türk milliyetçiliğinin ve demokrasinin hangi değerleri varsa, onların bir tabuta yerleştirilmesine karşı mücadele edenlerin, o tabuta son çivinin çakılmasına karşı kayıtsız kalmaları da düşünülemez."

"Türk Milleti’ne mensubiyetin şerefini İhvan ideolojisinin ‘Rabia’sına ezdirmek istemeyen tüm fertler, bir kez daha “atı alan Üsküdar’ı geçti” sözünün canlarını acıtmasını istemiyorsa, bu zihniyetin en üst düzey temsilcisine “Dur!” demelidir."

"Milletvekili adayı olarak huzuruna çıkıp oy istediğim zamanlarda, parti programı ve seçim beyannamelerindeki ilke ve görüşlere sadık kaldım; nihai bağlılığım ise Türk milliyetçiliğinedir ve halen bu sadakatin gereğini yerine getirme azim ve kararındayım. Kendimi, MHP'nin tarihsel misyonunun hizmetinde görüyorum, görmeye de devam edeceğim. Ne var ki; Milliyetçi Hareket Partisi'nin mevcut yönetimi bu tarihsel misyona farklı ve paylaşmadığım bir yorum getirmiştir ve bu yorumun bir sonucu olarak da AKP Genel Başkanı'nı kendi cumhurbaşkanı adayları olarak ilan etmiştir. Sevdamın izdüşümü olan Üç Hilal'e vurduğum mührü –oradan kaldırıp da- o sevdayı çiğnemeye kastetmiş ayaklar önüne sermeye, benim vicdanım da elvermez, gücüm de yetmez; o mühür orada kalır."

MHP İstanbul Milletvekili Atila Kaya Kimdir?

Atilla Kaya kimdir, İstanbul 3.Bölge MHP Milletvekilidir. Atilla Kaya, 15 Ağustos 1957 tarihinde Kars‘ta doğmuştur. Baba adı Rüstem, anne adı Saadet’tir. İlkokul, ortaokul ve liseyi Kars’ta okudu. Erzurum, Atatürk Üniversitesi, Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Matematik Bölümünden mezun oldu.

1980 yılında sol goçulu’yu bıçaklayarak öldürmüştür. Mahkeme tarafından adam öldürmekten hüküm giymemiş defalarca karara itiraz etmiş hüküm bozulmuş ve davası sonuçlanamadan af çıkmıştır.

Atilla Kaya, 1997-2003 yılları arasında Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanlığı yaptı. Aynı zamanda bir yandan da serbest ticaretle uğraştı. 2003- 2009 yılları arasında Milliyetçi Hareket Partisi Sivil Toplum Kuruluşlarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı görevi yaptı. 2009 yılında MHP İstanbul İl Başkanlığı seçimlerinde parti genel başkanı Devlet Bahçeli ile takışınca Genel Başkan Yardımcısı görevinden ayrılmıştır.

2007 yılında 23. Dönem ve 2011 yılında 24. Dönemde istanbul MHP Milletvekili seçildi. İnsan Haklarını İnceleme Kuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesi oldu. 

7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 tarihlerinde yapılan 25. Dönem ve 26. Dönem genel seçimlerde istanbul 3.Bölge MHP Milletvekili olarak seçildi. Türkiye–Moğolistan Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesi görevi yapmaktadır.

21 Mart 2015 tarihinde yapılan MHP 11. Olağan Genel Kurulunda Merkez Yönetim Kurulu üyesi olarak seçildi. Akabinde yapılan Merkez Yönetim Kurulu toplantısı sonrası Başkanlık Divanı üyeliğine seçilerek Sivil Toplum Kuruluşlarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini aldı.

Atila Kaya, partisinin genel başkanı Devlet Bahçeli‘nin anayasa değişikliği teklifine destek vermesi nedeni ile 4 Ocak 2017 tarihinde MHP Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etti.

atila kaya kimdir atila kaya açıklaması atila kaya mhp istanbul erdoğana oy vermeyin akpye oy vermeyin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş