MHP Cumhurbaşkanı Adayı Göstermeyecek

MHP lideri Devlet Bahçeli Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve AKP ile ittifak konusunda önemli açıklamalar yaptı

MHP Cumhurbaşkanı Adayı Göstermeyecek
MHP Cumhurbaşkanı Adayı Göstermeyecek Umut Aslan

Ankara'da basın mensuplarıyla bir araya gelen MHP lideri Devlet Bahçeli Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve AKP ile ittifak konusunda önemli açıklamalar yaptı. 2019 yılının siyaseten çok hareketli geçeceğinin altını çizen Devlet Bahçeli, hem yerel yönetimlerin seçimi hem de Cumhurbaşkanlığı seçimi bu yıl olacak dedi. Basın mensuplarının kafalarına takılan tüm sorular burada sormasını isteyen Bahçeli, tüm soruları yanıtladı.

En çok merak edilen konulardan birisi de MHP'nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AKP ile ittifak yapıp yapmayacağıydı.. Nitekim ilk gelen sorulardan birisi de bu oldu. Devlet Bahçeli bu soruya şu anda Cumhurbaşkanımızla ittifak konusunda herhangi bir görüşmemiz olmamıştır yanıtını verdi. İlerleyen zamanlarda görüşme talebi olursa görüşülür diyerek ittifak konusuna yeşil ışık yakan Bahçeli yüzde 10 seçim barajına da değinerek 12 Eylül darbesinden sonra getirilen yüzde 10 seçim barajının o dönemlerde bile çok görüldüğünün altını çizdi. Yüzde 10 barajının yüksek olduğunu fakat MHP'nin baraj sorunu olmadığını vurgulayan Bahçeli Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili çok önemli bir beyanat da verdi. Devlet Bahçeli 2019'da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde MHP olarak aday göstermeyeceklerini açıkladı. Yenikapı'daki ruha MHP'nin de sahip olduğunu aktaran Devlet Bahçeli AKP ile beraber sonuç almanın Türkiye'nin hayrına olacağına işaret etti.

MHP'nin bugünkü siyasi iktidara tam destek verdiğini söyleyen Bahçeli, kabinede yer almak isteyecek misiniz sorusuna ise bu konunun hükümetin kararı olduğunu söyledi. MHP'nin hükümetin oluşması sırasında hiçbir talebi olamaz olanlara da sert çıkışır yanıtını verdi.

Abdullah Gül'ün aday olabileceği ile ilgili gelen bir soruya da Abdullah Gül sağın solun dolduruşuna gelmesin diye yanıtlayan Bahçeli, baraj önerisi olarak da yüzde 12 diyerek akıllarda soru işareti bıraktı..

mhp devlet bahçeli ittifak cumhurbaşkanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadın Dizisi Son Bölümde Neler Oldu? Kadın Dizisi 39. Bölüm Yeni Fragman İzle
Kadın Dizisi Son Bölümde Neler Oldu? Kadın Dizisi 39. Bölüm Yeni Fragman İzle
Süper Lig'de İddia'nın Şampiyonluk Oranları Değişti. İşte İddia'nın Şampiyonluk Adayı
Süper Lig'de İddia'nın Şampiyonluk Oranları Değişti. İşte İddia'nın Şampiyonluk Adayı