Meral Akşener'den Şaşırtan Selahattin Demirtaş Açıklaması

İyi Parti lideri Meral Akşener HDP'nin tutuklu Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın da diğer adaylarla eşit koşullar altında seçim kampanyası yapmasını talep etti.

Meral Akşener'den Şaşırtan Selahattin Demirtaş Açıklaması
Meral Akşener'den Şaşırtan Selahattin Demirtaş Açıklaması Umut Aslan

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'den sonra İyi Parti lideri Meral Akşener de cezaevinde 1,5  yılı aşkın süredir tutuklu bulunan HDP adayı Selahattin Demirtaş'ın hapisten çıkarılmasını talep etti.

Yabancı bir basın kuruluşuyla yaptığı röportajda önemli açıklamalarda bulunan Türkiye'nin yeni partisi İyi Parti Genel Başkanı olan Meral Akşener Selahattin Demirtaş'ın hakkında henüz bir yargı hükmü bulunmadığına dikkat çekere, Selahattin Demirtaş'ın da cezaevinden çıkarılarak seçim kampanyasını diğer adaylarla eşit düzeyde sürdürebilmesini arzu ettiğini söyledi. İşte İyi Parti lideri Meral Akşener'in yaptığı açıklamalar

Türkiye Bunu Nasıl İzah Edecek?

"Demirtaş henüz bir sanık, hakkında bir hüküm verilmedi. Dolayısıyla diyelim ki seçimler bitti, aradan üç ay geçti ve kendisi beraat etti. Peki o aradaki seçim kampanyasındaki rekabet eşitsizliğini Türkiye nasıl izah edecek?" 

Eşit Koşullarda Kampanya Olmalı

"Biz hukukun herkes için eşit, tarafsız ve objektif işlemesi gayreti içindeyiz. Siyasetçilerin, aydınların, gazetecilerin tutuklu olarak yargılanmasının doğru olmadığını düşünüyoruz. Aday gösterilmiş bir kişinin de kampanyasını rahatlıkla bizlerle eşit koşullarda yapmasını isterim"

Kürtlerin Bana Oy Vermeyeceği Şehir Efsanesidir

"Ben sadece sekiz ay İçişleri Bakanlığı yaptım, ama beş yıl bakan olduğum sanılıyor. O nedenle bahsedilen olayların yansıtıldığı kişi ben değilim aslında. Sahada da bunu görebilirsiniz. Türkiye'de herkes son derece dikkatli ve sağduyuludur. Yani benimle ilgili Kürtlerin oy vermeyeceği iddiası bir şehir efsanesi. Bütün Güneydoğu'yu dolaştım, elim hiç havada kalmadı."

Anadilde Eğitim Olabilir

Anadil konusunda da çarpıcı açıklamalarda bulunan İyi Parti lideri Meral Akşener "Türkiye'de şöyle bir tartışma var; o da şudur: İnsanlar ana dilini elbette öğrenmeli ama aynı anda devletin iki ya da üç resmi dili olmasını doğru bulmuyoruz. Öncelikli işimiz vatandaşların demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne uygun birinci sınıf eğitim alacakları bir eğitim sistemini ortaya çıkarmak olmalı. İnsanların dilini öğrenmesinde de sorun yok bizim açımızdan."

HDP Tahliye Talebinde Bulundu

Öte yandan HDP Kasım 2016'dan bu yana Edirne cezaevinde tutuklu bulunan 24 Haziran cumhurbaşkanlığı seçimlerinde partinin adayı olan Demirtaş'ın,  tahliye edilmesi talebiyle bugün Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi'ne başvurdu. 

meral akşener hdp selahattin demirtaş cezaevi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş