Meral Akşener "Suriyelileri Ülkelerine Göndereceğiz"

Grup toplantısında konuşan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener önemli açıklamalrda bulundu. Suriyeliler ülkelerine geri göndereceğiz açıklaması gündem oldu.

Meral Akşener
Meral Akşener Umut Aslan

Grup toplantısında konuşan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener önemli açıklamalrda bulundu. Suriyeliler ülkelerine geri göndereceğiz açıklaması gündem oldu. Öte yandan ülke gündemine ait birçok konuda çarpıcı açıklamalar yapan Meral Akşener'in grup toplantısı konuşmasının tamamı şu şekilde..

Zehir Zıkkım Olsun

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis grubuna seslendi.Akşener'in gündeminde Cumhurbaşkanı maaşı ve Suriyeli mülteciler vardı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın maaşına yapılacak yüzde 26 zammı eleştirmeye devam eden Akşener, "Cumhurbaşkanı’na 60 bin lira yetmiyorsa kuşa dönmüş maaşlar vatandaşa nasıl yetecek. Onlara tek bir zam yapmadan kendine yaparsan haram olsun, zıkkım olsun" şeklinde konuştu.

Kıbrıs Türk'tür Türk Kalacak

"15 Kasım da, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetimizin kuruluş yıl dönümüydü. Bir kez daha kutlu olsun. Kıbrıs davamızın kahramanlarına; Hala Sultan’a, Türk Mukavemet Teşkilatı’na, Şehit İlhanlar’a ve Bozkurt Rauf Denktaş’a selam olsun. Onları unutmadık ve unutmayacağız.‘BOPun eşbaşkanıyım’ diye övünenlerin, Denktaş Bey’e yaptıklarını da unutmayacağız. Kofi Annan’la saf tutup, Rauf Denktaş’ı Türkiye’den kovduklarını unutmayacağız..Bugünlerde, Doğu Akdeniz’deki doğalgaz ve petrol rezervleri üzerinden, Kıbrıs’ta yeni tezgâhlara niyetlenen emperyalistler ve içerdeki işbirlikçilerine sesleniyorum.. Siz de şunu unutmayın;Gerekirse Ayşe yeniden tatile çıkacak, ve Kıbrıs Türk’tür, Türk kalacak!"

Herkes Gırtlağına Kadar Borçlu

Herkes gırtlağına kadar borçlu. Her 3 gençten biri işsiz. Akıl, vicdan ve insaf sahibi biri için, bu manzaranın adı nedir: Kriz… Peki, damat ne diyor bu tabloya: Dengelenme… Bir avuç yandaş kodaman dışında, herkesi sefalette, yoksullukta dengelediler…Atalarımız ne güzel söylemiş,, “Tok, açın halinden anlamaz” demişler. Allah için bir kere bile, bu dertlerden bahsettiğini duydunuz mu Sayın Erdoğan’ın? Duydunuz mu?7 gün 24 saat konuşuyor ekranlarda. Yatın yuvarlanın diyor. Milletin haline bak, beyefendinin keyfine bak.Dün şunu yapmıştım bunu yapmıştım diyor, sayıyor da sayıyor. Tamam kardeşim de, dün yaptıkların bugün karnımızı doyurmuyor. Ayrıca, yaptıklarınla bu hale geldik zaten..Milletin derdiyle ilgilen diyoruz. Seni 16 yıldır orada tutan insanlara, sırtını dönme diyoruz. Koltuğunu düşündüğün kadar, fakir fukarayı da düşün diyoruz. Aç toku görmekle doymuyor. Seni izlemekle enflasyon düşmüyor. İyi gün dostu olmayı bırak. Millet dara düştü.. İnsanlara bir sor bakalım, halinden memnun olan var mı? Bir sor bakalım, Türkiye iyi yönetiliyor mu?Kışı nasıl atlatacağını kara kara düşünüyorsan, ülke iyi yönetilmiyor demektir..Çocuğunun geleceğinden endişeliysen ülke iyi yönetilmiyor demektir.Mahkemeye işin düştüğünde hakkını alacağından emin değilsen, ülke iyi yönetilmiyor demektir. Sevgili Gençler, KPSS’den 100 puan alsanız bile, torpil bulamadan işe giremiyorsanız, ülke iyi yönetilmiyor demektir..Siz kadınlarımız, yolda yürürken başınıza bir şey gelmeyeceğinden emin değilseniz, ülke iyi yönetilmiyor demektir.İnkâr ederek krizi çözemezsiniz diyoruz, yol gösteriyoruz. Ciddi olun, yanlış politikalardan vazgeçin diyoruz. Çözüm öneriyoruz. Doğru işlerinize her türlü desteği vermeye hazırız diyoruz. Yine de bildiklerini okuyorlar. Yanlışta ısrar ediyorlar. Faturayı da millete kesiyorlar. Öyle anlaşılıyor ki, sandıkta derslerini almadan, akılları başlarına gelmeyecek.. 31 Martta milletimiz gereğini yapacak. Milleti unutanı, millet de unutur. Millete sırtını dönene, millet de sırtını döner. Yıllarca, “başka kime oy verelim ki?” diyerek, kendini AK Partiye mecbur hissetti insanımız. Ama artık adres belli. Mecburiyet ortadan kalktı, iyi bir alternatif var. İYİ Parti var. Bunlar da zaten, sadece İYİ Partiden korkuyorlar.. Sadece İYİ Parti yükselirse, kendilerine çeki düzen verirler.. 31 Mart büyük bir fırsat. Bunları kendi hallerine bırakırsak, şöyle iyice bir sarsmazsak, memleketi kökten batırırlar.31 Mart’ta İYİ Parti geliyor, kimselere söz vermeyin!İYİ Parti gelince huzur, refah ve güven gelecek..İYİ Parti gelince, mutlu fert, güçlü devlet gelecek. Yönetimde liyakat gelecek. Paylaşımda adalet gelecek..Kimseye partisini, mezhebini, etnik kökenini sormayacağız..Hizmet almak için, eşit muamele görmek için, Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartına sahip olmak yetecek. Haklı olan, güçlü olacak. Adalet bir lütuf değil, mecburiyet olacak."

Tüm Yatırımlar Durduruldu

"Kriz nedeniyle bütün yatırımlar durduruldu. Önümüzdeki 3 yıl boyunca, herhangi bir yatırım yapılmayacağını, bizzat Sayın Cumhurbaşkanı açıkladı. İptal edilmeyen tek şey lüks, israf ve şatafat harcamaları. Ne yazık ki iktidarın uçak ve saray sevdası bir türlü bitmiyor.Ben Ahlat’a gittim.. Gelin, buralarda ecdadın ruhunu soluyun dedim.. Yanlış anladılar, Ahlat’a da saray dikmeye karar verdiler..Biliyorsunuz, Marmaris’teki Okluk koyunda da 300 odalı saray yapıyor muhterem. 300 oda da yeterli gelmemiş ki, köylülere ait 200 dönümlük araziyi de kamulaştırıp, sarayına katıyor..Önceki Cumhurbaşkanları da Okluk koyunda tatil yapardı.. Kaldıkları yer, 230 metrekarelik, 4+1 konuttu. Hepi topu bir hafta kalacaksın kardeşim. 300 oda neyin nesidir. Rahmetli Özal 4 odaya sığıyordu da, sana niye 300 oda lazım. İsraftan, lüksten, şatafattan vazgeç diyoruz,, “Efendim bu itibardır” diyor. İsrafı itibar zannediyor. İsraf itibar değil, haramdır. Haramın itibarı olmaz. “Bunlar devlete kalacak zaten” diyor. Yok bi de sana kalacaktı…Biliyorsunuz, Ankara’nın ayazında hurma ağacı dikti.. Marmaris sıcağına da, kayak tesisi yaptırırsa şaşırmayın..Yapar mı yapar..Bu yağma düzeninin mimarları, karşınıza geçip iki de bir, yerli ve milli olmaktan söz ediyor..Afşinli bir çiftçimiz bir video göndermiş dün.. Onu izledim..Diyor ki çiftçi kardeşim Hikmet Özdemir;“Her sene bu zamana elimizde ürün kalmazdı.. Bu sene kar bastırdı, pancar tarlada kar altında.. Elbistan’daki fabrikayı alan yandaşın, şeker üretmeye niyeti yok.. Bizi yok etmeye gelmişler.. Soruyorum şimdi, biz ne yapacağız?”Türkiye’nin her yerinde çiftçimiz böyle feryad-ediyor..Amerikan firmasının çıkarı için, bir haftada milletin şeker fabrikalarını haraç mezat sattılar.. Hala yerli ve milli olmaktan söz ediyorlar..Bakın, bu iş böyle gitmez..Biz bunları söyleyince de, alıştılar ya konforlu muhalefete, diyorlar ki; Onlar konuşur, biz yaparız..Vatandaşımızın hayrına bir şeyler yapacaksan anlatayım..Ne yapmanız gerektiğini söyleyelim size.. Biz biliyoruz çıkış yolunu..Ak Parti’den umudunu kesenler bir çıkış yolu arıyor.Muhalefetten ümidini kesmiş olanlar, bir çıkış yolu arıyor.Bu zor zamanda güvenecekleri bir ses arıyorlar.Biz, o ses olacağız.“Gün batsa ne olur,, geceyi onaran bir mimar vardır” der şair.İşte biz geceyi onaran mimarlar olacağız.Hangi yanlışa dur desek, önümüze çıkıyorlar ya.“Peki siz ne yapacaksınız” diyorlar.Bugün onlara cevabını vereceğim..Ey iktidar ! Ne mi yapacağız?En başta Hakkı ve adaleti tesis edeceğiz.Mazluma huzur veren, hırsıza-zalime korku salan bir devlet oluşturacağız.Hiçbir haksızlık, kimsenin yanına kar kalmayacak..Adaletin elindeki-ayağındaki prangayı söküp atacağız,, gecikmeden şaşmaz bir şekilde uygulayacağız.81 milyon şunu diyecek; “Kimse benim hakkıma göz dikemez..”“Çünkü, benim hakkımı, kendi hakkı gibi savunan bir devlet var”, diyecek..“Kimse bana tepeden bakamaz, kimse beni hor göremez, kimse benim onurumla oynayamaz..Çünkü, benim devletim var” diyecek, devletim."

Suriyelileri Geri Döndereceğiz

Yazıyor musunuz kenara.Bak, bunu da iyi dinleyin.Suriyelileri geri göndereceğiz.Nasıl diye sorarsanız eğer;Size devlet aklı veriyorum, yazın.Türk milletinin yüzü suyu hürmetine.Türk Devletinin yüzü suyu hürmetine.Size reçeteyi açıklıyorum.Alın kalem kağıdı, yazmaya başlayın.1- Suriyeli mültecilere Türk vatandaşlığı verilmeyeceğini açıklayın. Kaç sene kalırlarsa kalsınlar, Türk vatandaşı olamayacaklarını kesin bir dille açıklayın. Bu, bir bölümünün geri dönmesini sağlayacağı gibi, vatandaşlık hayaliyle sınırımıza dayanan yeni göçlerin de, önünü kesecektir.2- Bu insanların Suriye’ye dönmesi konusunda Esad’la anlaşın. Her ay, en az 100 bin mültecinin geri dönüşü için, Şam’dan taahhüt alın. Türkiye’nin gücünü masaya koyun. Türk Devleti iradesini ortaya koyduğunda, teröristbaşı Öcalan’ı sınır dışı etmeleri, 2 gün sürmemişti. O devlet iradesini bu kez, vatandaşlarını geri almaları için kullanın. İster tatlı dille isteyin. İster su kozunu kullanın. İster askeri çözümleri masaya koyun. Hiçbir şey, şehirlerinde nüfus çoğunluğunu yitirmiş bir Türkiye’den daha tehlikeli değildir..4- Bu sorun sıfırlanana kadar, sığınmacıların açtığı dükkanlarda kaçak ürünlerin satışına engel olun. En azından yerli ürünler satmalarını sağlayın.5- Göçmenler için, geçici vergi mükellefiyet kanunu çıkarın. Çalışanlardan sigorta katkı payı alın, vergi kesintisi yapın.6- Özellikle güney illerimizde, esnafımıza vergi kolaylığı sağlayın. Esnaflığı, mülteciler için değil, Türk vatandaşları için kazançlı hale getirin.7- Güney sınırlarımızda devriyeleri sıkılaştırın. Türkiye sınırlarını yol geçen hanı olmaktan kurtarın. Sınır kapılarında, sınır geçişlerini ücretli hale getirin. Elini kolunu sallayarak, bir Suriye’ye bir Türkiye’ye geçen fırsatçı mülteci akınını kesin..8- Suriye’den aracını getiren mültecilere, geçici sürücü belgesi şartı getirin.. Dışarıdan getirilen araçlar için, bir Türk vatandaşı ne kadar vergi ödüyorsa, o vergiyi Suriyeli mültecilerden de alın. Avrupa böyle yapıyor.. Amerika böyle yapıyor.. Burası Suriye değil, Türkiye. Bunun farkına varın.Bunları yapın, bakın işler nasıl rayına giriyor..İktidarıyla-muhalefetiyle mevcut siyasete bir ders vermenin zamanı geldi.Milletimizi İYİ Parti’ye oy vermeye çağırıyorum.Türk milletini, bu hazin tiyatroya son vermeye çağırıyorum.Ülkemizi öyle bir hale getirdiler ki, işin bereketi kaçtı bereketi..Hakkın, adaletin olmadığı topraklarda, bereket de olmaz..Ahlakın olmadığı toplumlarda, refah sağlanamaz..Biz bunun bilincindeyiz ve aklımızdan çıkarmayacağız.Bu dünyaya niçin geldiğimizi unutmayacağız.Bizim bu topraklara borcumuz var.Bizim ecdadımıza borcumuz var."


 

meral akşener grup konuşması iyi parti suriyelileri geri göndereceğiz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koronavirüs Sebebiyle Uçak Üretimi Durduruluyor
Koronavirüs Sebebiyle Uçak Üretimi Durduruluyor
Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman Koronavirüsten Hayatını Kaybetti
Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman Koronavirüsten Hayatını Kaybetti
bursa escort bayan bursa escort bayan bursa escort bayan bursa escort bayan bursa escort bayan bursa escort bayan bursa escort bayan alanya escort antalya escort diyarbakır escort
istanbul escort bayan , escort bayan istanbul , şişli escort , kadıköy escort , beylikdüzü escort , sakarya escort escort sakarya
canlı bahis siteleri bets10 kaçak iddaa