Memleketinde Hasret Giderdi… At Bindi…

Başbakan Binali Yıldırım, memleketi Erzincan Dumanlı Yaylasında düzenlenen festivale katıldı. Başbakan Yıldırım festivalde düzenlenen spor etkinliklerine katılarak doğa yürüyüşü yaptı.

Memleketinde Hasret Giderdi… At Bindi…
Memleketinde Hasret Giderdi… At Bindi…

Başbakan Binali Yıldırım, memleketi Erzincan'ın Dumanlı Yaylası'nda düzenlenen Dumanlı Gençlik ve Doğa Festivali'ne katıldı.

Başbakan Yıldırım, festival için düzenlenen atlı parkurda ata bindi. Çamurlu parkurda düzenlenen off-road yarışlarında bayrak sallayarak yarışı başlattı. Yarışta oğlu Bülent Yıldırım'ın kullandığı araca binerek eşlik etti.

Başbakan Binali Yıldırım, Dumanlı Yayla Festivaline, Büşra Bahar Köylübay ile Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile 10 kilometrelik doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. Başbakan Yıldırım'ın yürüyüşüne, Türk bayrakları taşıyan Erzincan’lı bir grup genç eşlik etti.

Yürüyüş parkuru güzergahında karşılarına çıkan atlı cirit ekibiyle sohbet eden Başbakan Yıldırım, başına kalpak takarak onlarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Başbakan Binali Yıldırım, bir süre at bindikten sonra, yanındakilerle birlikte yağmurlu havada yürüyüşüne devam etti. Yürüyüş sırasında zaman zaman parkur üzerinde bulunan çeşme başlarında mola veren Yıldırım, piknik yapan vatandaşlarla da sohbet etmeyi ihmal etmedi.

10 kilometrelik zorlu yürüyüşün ardından festival alanına gelen Başbakan Binali Yıldırım, gençlerin fotoğraf çektirme isteğini karşılıksız bırakmayarak bol bol fotoğraf çektirdi.

Kısa bir süre dinlenen Başbakan Yıldırım, festival kapsamında çamurlu parkurda yapılan off-road yarışlarını başlattı ve yarışa katılan oğlu Bülent Yıldırım'a eşlik etti.

binali yıldırım erzincan dumanlı yayla festivali atlı cirit
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş