Liderlere Suikast İhbarı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu MHP Lideri Devlet Bahçeliye yönelik suikast ihbarları geldiği ortaya çıktı. Başbakan Binali Yıldırımda iki lideri arayıp bilgilendirdi konuda ve zırhlı araç tahsis etmeyi önerdi. Daha önce saldırı atlatmıştı CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu zırhlı araç önerisini kabul etti. MHP Lideri Devlet Bahçeli ise ihtiyaç yok dedi.

Liderlere Suikast İhbarı

MHP Lideri Devlet Bahçeli ‘’ Sayın Kemal Kılıçdaroğluna bir gizli suikast düşüncesinin yaygınlaştığına dair bilgiler sözkonusudur.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu suikast ihbarını bizzat Başbakan Binali Yıldırım iletti, Zırhlı araç önerdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ‘’ Sayın Başbakan Sayın Genel Başkanımızı arayarak zırhlı araç önerisinde bulundu. Araç dün itibari ile teslim alınmıştır.’’

Başbakan MHP Lideri Devlet Bahçeliyede aynı uyarı ve öneride bulundu. Ama MHP Lideri Devlet Bahçeli zırhlı araç istemedi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli ‘’ Ben şahsen bir zırhlı araç ihtiyacımızın olmadığını, bize yönelik böyle bir teşebbüsten vazgeçmelerini kendilerine ilettim.’’

Yeni yılda iki muhalefet liderleri CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Lideri Devlet Bahçeli suikast istihbaratı  hükümeti harekete geçirdi.

Önce CHP  Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingö’lü uyardı. Ardından da Başbakan Binali Yıldırım Kemal Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeliyi aradı. Devlet Bahçeli zırhlı araç istemedi, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise Başbakanın uyarısını dikkate aldı ricasını kırmadı. Araçı kullanma kararı aldı.

Zırhlı araç 1 Ocak 2017’de CHP’ye teslim edildi, Ancak teknik donanımı ile ilgili bilgi alınmadığı için kullanılmaya başlanmadı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl ‘’ Umut ediyorum ki hükümet sadece bir zırhlı araç tahsisi ile bu önlemleri sınırlı tutmaz ‘’

Suikast uyarısıyla birlikte liderlerin koruma sayısının da artış olup olmayacağıda merak konusuydu. Ancak ne Kılıçdaroğlu nede Bahçeli koruma takviyesi istemedi. 

kemal kılıçdaroğlu devlet bahçeli suikast
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜBİTAK’ın Kabul Etmediği Liseli Öğrenci Harvard’a Davet Edildi
TÜBİTAK’ın Kabul Etmediği Liseli Öğrenci Harvard’a Davet Edildi
Rusya’dan Türkiye’ye Şok Çağrı: Afrin’i Esad’a Teslim Edin
Rusya’dan Türkiye’ye Şok Çağrı: Afrin’i Esad’a Teslim Edin