Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a "Firavun" Benzetmesi

Kemal Kılıçdaroğlu "adalet" yürüyüşünün 6. gününde Ankara'nın Çamlıdere ilçesine kadar geldi. Toplam 120 kilometre yürüyen Kılıçdaroğlu ve destekçileri, o bölgede grup toplantısı yaptı. Toplantının sonuna doğru Erdoğan'ı Firavun'a benzeten Kılıçdaroğlu, "her Firavun'un bir Musa'sı vardır. Firavun belli. Musa da sizlersiniz." dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Enir Berberoğlu'nun MİT tırları kapsamında 25 yıl hapse mahkum edilmesinin ardından, "Artık bu olay bardağı taşıran son damla oldu" diyerek, adalet için yürüyüş yapacaklarını ve Ankara'dan İstanbul'a kadar yürüyüşün devam edeceğini söylemişti. Bu kapsamda gnde 20 kilometre yürüyen Kılıçdaroğlu, şuan 120 kilometre yürüyerek Çamlıdere mevkiine geldi. Burada grup toplantısı yapan Kılıçdaroğlu, bir çok açıklama yaptı ve Erdoğan'a hodrimeydan dedi. 

Konuşmasına adaletten bahsederek devam eeden Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a kendi kanalında, karşılıklı her konuyu tartışalım teklifini tekrar yeniledi. Grup toplantısında son cümlelerinde Firavun ve Musa örneğini vererek, "her firavunun bir Musa'sı vardır. Firavun belli. Musa da sizlersizniz." diyerek oradaki vatandaşı gösterdi.

Bugün yürüyüşünü tamamlayan Kılıçdaroğlu yarın kaldığı yerden devam edecek. Bir kilometreyi 15 dakikada yürüyen adalet yürüyüşçüleri, günde 20 kilometreyi 300 dakikada yürüyorlar. Yani günde 5 saat yürüyen ve ara ara dinlenen yürüyüş ekibi,  bütün günlerini yürüyüş için harcamış oluyorlar.

 

kılıçdaroğlu çamlıdere grup toplantısı kılıçdaroğlundan erdoğana firavun benzetmesi chp genel başkanı kılıçdaroğlu grup toplantısı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadın Dizisi Son Bölümde Neler Oldu? Kadın Dizisi 39. Bölüm Yeni Fragman İzle
Kadın Dizisi Son Bölümde Neler Oldu? Kadın Dizisi 39. Bölüm Yeni Fragman İzle
Süper Lig'de İddia'nın Şampiyonluk Oranları Değişti. İşte İddia'nın Şampiyonluk Adayı
Süper Lig'de İddia'nın Şampiyonluk Oranları Değişti. İşte İddia'nın Şampiyonluk Adayı