Kılıçdaroğlu; "24 Haziran'da, Tek Adam'lığı Oylayacağız"

Denizli programı kapsamında Pamukkale ilçesinde sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ülkenin önündeki sorunların aşılabilmesi için öncelikle demokrasinin geliştirilmesi gerektiğini ifade etti.

Kılıçdaroğlu;
Kılıçdaroğlu;

Toplantı başında açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Atacağımız birinci adım size sözüm söz, bu ülkeye çağdaş ülkelerde öngörülen ve uygulanan bütün demokratik standartları getirmektir. Bunu yapacağız. Ekonomiyle ciddi sorunlar var. Ama bu sorunları dile getirmesi gereken o organlar seslerini çıkartamıyorlar.” dedi.

24 Haziran seçimlerinde, demokrasi veya tek adam rejiminin oylanacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, çocuklara bırakılacak en güzel mirasın demokrasi olduğunu söyledi.

Uygulamaya sokulan aflarla vergisini ödeyenin cezalandırıldığı öne süren Kılıçdaroğlu, "Biz bunun tam tersini yapacağız. Bir sanayici, vergi ve sigorta pirim borcunu düzenli ödemek şartıyla ödediği vergi ve sigorta pirimi kadar 1 yıl süreyle sıfır faizli kredi alacak. Kayıt dışı ekonomiyle de böylece mücadele etmiş olacağız. Firma, katma değeri yüksek üretim yapıyorsa ona açacağımız kredi limiti 2 bazen 3 kat olacak." dedi.

Kılıçdaroğlu, "Yüzde 10 seçim barajının kalktığı, yeni bir sivil anayasanın yapıldığı, kadın erkek eşitliğinin sağlandığı, seçim yasasında cinsiyet kotasının olduğu, kadın ve gençlerin parlamentoda daha fazla görünür olduğu bir rejim istiyoruz. Dış politika konusunda proje üreten ilk partiyiz. Ortadoğu 50-100 yıldır kan akan bölgedir. Terör üreten bir bölgedir. Bu bölgeyi barış havzasına döndürmek inşallah bize nasip olacak. Ortadoğu'da bir barış ve işbirliği teşkilatı kuracağız. Kurucuları arasında Türkiye, İran, Suriye ve Irak olacak. 4 ülkenin devlet başkanı bir araya gelecek. 'Biz kendi ülkemizde, bölgemizde barış istiyoruz' diyecek. Terörü sonlandıracağız, bölgeyi barış havzasına dönüştüreceğiz. Kan akmayacak ve egemen güçlerin de istediği gibi at oynatmasına izin vermeyeceğiz."

Kemal Kılıçdaroğlu, atama bekleyen 180 bin öğretmenin atamasını 1 yıl içinde gerçekleştireceklerini, taşımalı eğitime son vereceklerini sözlerine ekledi. Toplantı basına kapalı devam etti.

kemal kılıçdaroğlu chp tobb svil toplum kuruluş denizli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?