Kemal Kılıçdaroğlu Yeniden CHP Genel Başkanı Seçildi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığına Yeniden Kemal Kılıçdaroğlu seçildi.

Kemal Kılıçdaroğlu Yeniden CHP Genel Başkanı Seçildi
Kemal Kılıçdaroğlu Yeniden CHP Genel Başkanı Seçildi

CHP'nin 36.Olağan Kurultayı’nda 790 oy alan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, yeniden genel başkan seçildi.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin 36. Olağan Kurultayında enel başkan seçimi için oy kullanımı tamamlandı. Seçimde genel başkanlık için Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce yarıştı. Kurultayda toplam bin 253 delege genel başkanlık seçimi için oy kullandı.

Oyların sayımının tamamlanmasının ardından Divan Başkanı Yılmaz Büyükerşen, bin 266 delegeden bin 253’nün oy kullandığını, bunlardan bin 237’sinin geçerli olduğunu ve 16 oyun ise geçersiz sayıldığını ifade etti.  Sonuçları açıklayan Divan Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Kemal Kılıçdaroğlu'nun 790 oy alarak tekrar genel başkan seçildiğini ve Muharrem İnce'nin ise 447 oy aldığını açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığına tekrar seçilen Kemal Kılıçdaroğlu teşekkür konuşması yaptı. Kılıçdaroğlu konuşmasında, "Üstlendiğim görev sıradan bir görev çok önemli bir görevdir. Buradan sizlere söz veriyorum, bu ülkenin her ferdinin hakkını hukukunu ve adaletini sağlamak için her türlü mücadeleyi yapacağım.

Gayet iyi biliyorum ki, bugün yaşadığımız ortamda Cumhuriyet Halk Partisine genel başkanlık yapmanın sıradan bir olay değildir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak haklı davamızı Türkiye davamızı sonuna kadar götüreceğiz. Her zaman söyledim yine söylüyorum;  adaleti, demokrasiyi, hukuku hep birlikte savunacağız, bu ülkede hep birlikte yaşamayı savunacağız.

Bizimle aynı dünya görüşünü paylaşmayan insanlarla kucaklaşacağız ve Türkiye'yi yeniden çağdaş uygarlığa taşımak için hep birlikte mücadele edeceğiz, Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu bizim namus borcumuzdur" dedi. 

CHP 36. Olağan Kurultayı Kemal Kılıçdaroğlu Muharrem İnce CHP'nin yeni genel başkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş