Karamollaoğlu'ndan İlginç Çıkış; 'Esad’la Aynı Masaya Oturmalıydınız'

Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, partisinin Isparta mitinginde vatandaşlara hitap etti.

Karamollaoğlu'ndan İlginç Çıkış; 'Esad’la Aynı Masaya Oturmalıydınız'
Karamollaoğlu'ndan İlginç Çıkış; 'Esad’la Aynı Masaya Oturmalıydınız'

Miting alanında toplanan vatandaşları selamlayarak sözlerine başlayan Karamollaoğlu, Ak Parti’ye yüklendi. Karamollaoğlu, Türkiye’deki kamplaşma ve kutuplaşma tehlikesine değinerek, meseleleri farklı açıdan değerlendirenlerin hain ilan edildiğini, Saadet Partisi olarak buna razı olmadıklarını söyledi.

Genel Başkan Karamollaoğlu, “AK Partililer bir gün beton ve asfaltın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacaklar. Mecliste temsil edildiğimizde muhakkak bu düzeni değiştireceğiz. Siz bir insana suçsuz olduğunu ispat et derseniz bu zulümdür. İşte bu yüzden hükümetin değişmesi gerekir. Delik o kadar büyük ki yama o deliği kapamaya yama yetmiyor. Bizim bugünkü ekonomi politikalarını sil baştan değiştirmeye ihtiyacımız var.” dedi.

Yatırımlar konusunda yaptığı açıklamasına tekrar açıklık getiren Karamollaoğlu, ne hızlı trene karşı olduğunu, ne köprülere karşı olduğunu, öncelikleri belirlemenin, yatırımları yerine getirmek ve sonra borçlanmadan yatırımları yapma olduğunu tekrar vurguladı.

Karamollaoğlu, “Peki soruyorlar, bu paraları nereden bulacaksın. Yolsuzluğu durdurduğumuz zaman her şey değişir.  İtibar kazanmak için elbette iflas gibi gözüken yatırımları yapacağız diyorlar. Ya itibar iflasla kazanılmaz. Tam tersi tasarruf yaparsan sana imrenirler. Problemleri çözebilmek için çok ciddi, köklü değişimlere ihtiyacımız var. Muhterem arkadaşlarım biz teferruata girdiğimiz zaman çok uzun bir zamana ihtiyacımız var. Özellikle gençlerimizle ilgili çok ciddi sıkıntılarımız var. Gençlerimizin iyi, vasıflı yetişmesi, mezun oldukları zaman da bir işe kavuşabilmesi onların en tabi hakkı.” dedi.

Fabrikaları kapatarak ülkenin güçlendirilemeyeceğini vurgulayan Karamollaoğlu, “Ekonomi büyüyor, gözünüz görmüyor mu kör müsünüz diyorlar bize. Ha bire yiyorlar. Obezite hastalığına tutulmuşlar. Ama adam ayakta duramıyor, niye? Adalesi yok. Sen bu kiloyu kaybettikten sonra adama biraz egzersiz yaptır. Bak o zaman canlı bir sanayiyle karşılaşacaksınız. Modern bir sanayiyle karşılaşacaksınız. Çiftçimizin yüzü, besicimizin yüzü, esnafımızın yüzü gülecek.” vurgusunu yaptı.

Ortadoğu konusunda ilginç bir saptama yapan Karamollaoğlu, “Esad’la masaya oturup bu zalimlerin hakkından gelmesi için destek vereceklerine isyancılara destek verdiler. 500 milyona yakın insan katledildi.” diyerek, iktidarın Ortadoğu konusunda yanlış yaptığını söyledi.

temel karamollaoğlu saadet partisi ısparta miting esad ortadoğu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?