İstanbul'da Dev FETÖ Operasyonu: Tam 45 Gözaltı

İstanbul'da bugün dev bir FETÖ operasyonu daha yapıldı. Yapılan FETÖ operasyonu sonucu 45 kişi tutuklanarak gözaltına alındı.

İstanbul'da Dev FETÖ Operasyonu: Tam 45 Gözaltı
İstanbul'da Dev FETÖ Operasyonu: Tam 45 Gözaltı Umut Aslan

İstanbul merkez olmak üzere toplamda 21 ilde eşzamanlı olarak düzenlenen operasyonlarda Fettullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na bir darbe daha vuruldu.  Bugün düzenlenen operasyonların amacı FETÖ'ye ait olduğu bilinen yurtların ana çatı vakfı olan "Yüksek Tahsil Vakfı" çalışanlarına yönelik daha önceden haklarında soruşturma açılan ve gözaltı kararı bulunan şüpheli 84 kişiden 45'i yapılan baskın operasyonlarında yakalanarak gözaltına alındı.

FETÖ/PYD'e ait olduğu bilinen yurtların ana vakfı olan "Yüksek Tahsil Vakfı" çalışanlarına yönelik yapılan operasyon Türkiye genelinde 21 ilde eşzamanlı olarak başlatıldı. Operasyonun ana merkezi İstanbul olarak belirlendi. Savcılığın talimatıyla başlatılan FETÖ operasyonu  İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin koordinasyonunda gerçekleşti.

Haklarında daha önce yakalanma kararı olan şüpheli 84 kişiden 45'inin yakalandığı operasyonlarda Yüksek Tahsil Vakfı'na ait çalışanların yurtlarda kalan öğrencilere abilik veya ablalık yaparak öğrencileri FETÖ'cü yapma çalışmalarına katıldıkları bildirildi. Şüpheli konumda bulunan yurt abileri ve ablalarından 45'inin yakalanmasının ardından kalan 39 şüpheli yurt çalışanlarına yönelik yakalama çalışmaları ise devam ediyor.

fetö operasyon istanbul abiler ablalar yurt abiler ablalar yurt operasyon yüksek tahsil vakfı operasyon gözaltı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor