İnce Sert Çıktı; 5 Yapmalı 5...!

Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde ’Seninleyiz cesur yürek’ yazılı pankartla karşılanan Muharrem İnce, Dinar Cumhuriyet Meydanı’ndaki parti otobüsünden kalabalığa seslendi.

İnce Sert Çıktı; 5 Yapmalı 5...!
İnce Sert Çıktı; 5 Yapmalı 5...!

Seçim çalışmalarına ara vermeden devam eden CHP Cumhurbaşkanı adayı İnce, Dinar’da vatandaşlarla ve partililerle bir araya geldi.

İnce; "Traktörü kim yanaştırabilir? Köylü çocuğundan başka biri traktörü yanaştırabilir mi? Muharrem İnce traktörü geri geri yanaştırabilir. ’Tezek’ desinler, ’çöp’ desinler. Cevap vermeyeceğim. Çünkü testinin içinde ne varsa, ağzından o dökülür. Hiç cevap vermeyeceğim, gerek yok buna. Çocuklarımızın okullarının iyi olması, nitelikli olması için, onları geleceği için çalışacağım. Çocuklarımızın iş bulması için, aş bulması için çalışacağım. Millete yalan söylemek yok. Ne milleti kandıracağım, ne de millet beni kandıracak. Ne FETÖ beni kandıracak. Ne de ben milleti kandıracağım. Bunu başarabiliriz. Umutlarınızı tazeleyin. Umutlarınızı yeşertin. Tıpkı 1977’de Ecevit’in Karaoğlan olduğu günler var ya, böyle bir rüzgar esiyor. Aynen öyle bir rüzgar esiyor" dedi.

Aday olduğu gün parti rozetini çıkardığını kaydeden İnce, "Dedim ki; ’Ben sadece Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı değil, 81 milyonun cumhurbaşkanı adayıyım.’ Herkesin Cumhurbaşkanı olacağım. Türkiye’nin onurlu bir dış politikası olacak. Dış politikada başı dik bir politikası olacak. Türkiye’de 81 milyon birbirini kucaklasa, bir olsa, Fransa, Kuran’ı Kerim’e laf atabilir mi? Ama şimdi ediyor. Niye? Zayıf ülke görüntüsünde. Sen Esad’la kavga ediyorsun. 3.5 milyon Suriyeli Türkiye’de, 35 milyar dolar para harcıyorsun. Ama köylüye geldi mi, yok. Çiftçiye geldi mi yok" dedi.

Rabia işareti ile gezenlere vurgu yapan İnce; “Artık 5 yapması gerek. Çünkü dolar 5 oldu. Mazot gitti. Mazot 6 lira. Bunların hepsini halledebiliriz. Biz büyük ülkeyiz. İki şey konusunda sizlere söz veriyorum. Bir terörle mücadele, iki yolsuzluklarla mücadele. Size köylü çocuğunun namusuyla söz veriyorum. Bu milli davaları sonuna kadar takip edeceğiz. Kararlı, etkin, başı dik bir dış politikamız olacak.” dedi.

Şeker fabrikalarının Türkiye için önemine değinen Muharrem İnce; “1926 yılında Atatürk Alpullu Şeker Fabrikası’nı kurdu. Atatürk bu fabrikayı keyif için mi kurdu? Yani çayın yanında keyif mi yapalım? Hayır, hayır, değil. O ne biliyor musunuz? O ilaç, ilaç. Çünkü en önemli sorun 1926’da ishal. Çocuklar ishalden ölüyor. Çocuklara şekerli su veriyorlar. Şeker fabrikası onun için kuruldu. Şeker pancarı üreticisi bitti. Buğday üreticisi bitti. Çay üreticisi bitti. Fındık üreticisi bitti. Üreten her şeye düşman oldular.” Diyerek şeker fabrikalarının satılmasına tepki gösterdi.

İnce; “Hiç aç mısınız diye sormuyorsunuz, 24 Haziran’da Çankaya’da yemek var, sizi oraya davet ediyorum" dedi.

muharrem imce chp afyonkarahisar dinar şeker fabrikaları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş