İki Seçimden de Yüzümüzün Akıyla Çıkacağız

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı'na katıldı.

İki Seçimden de Yüzümüzün Akıyla Çıkacağız
İki Seçimden de Yüzümüzün Akıyla Çıkacağız

Ankara Arena Spor Salonundaki toplantıda konuşan Erdoğan, milletvekili adayları olmak üzere tüm katılımcıları ve toplantıyı takip eden vatandaşları selamladı.

AK Parti Milletvekili adaylarına, “Sizler partimizin 24 Haziran’da yapılacak seçimlerdeki milletvekili adayları sıfatıyla millî iradenin temsilciliğine talip olarak bu kutlu yolculuğa çıktınız. Ülkemize ve milletimize hizmet için hep beraber çıktığımız bu yolculuğu inşallah hayırlısıyla menziline ulaştıracağız” dedi.

2002 yılındaki seçimlerde % 34 oy oranıyla parlamentonun % 63’ünü alarak iktidar olduklarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu oranın ülkemizin yakın tarihindeki en büyük başarı olduğuna dikkat çekti. 2007 seçimlerinde oy oranını % 47’ye çıkararak yine tek başına iktidar olduklarını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “2011 seçimlerinde yüzde 50 seviyesine kadar ulaştık ve elbette tek başına iktidar olarak yola devam ettik. 7 Haziran 2015’te yüzde 41 düzeyindeki oy oranına rağmen tarihimizde ilk defa Meclis’te çoğunluğu sağlayamadığımız bir seçim yaşadık. Biz tek başımıza hükûmet kuramadık ama diğer partiler de çoğunluğu sağlayıp milletimizin karşısına çıkamadılar. Bunun üzerine 1 Kasım 2015’te seçimleri yeniledik ve yeniden yüzde 49,5’luk oy oranıyla tek başımıza iktidara geldik.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının giriş kısmının ardından AK Parti Seçim Beyannamesi’ni kamuoyuyla paylaştı. Daha sonra adayların tanıtımına geçildi.

ak parti 24 haziran seçim milletvekili adayları cumhurbaşkanlığı seçimi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş