Her Kapıyı Çalıp, Türkiye’nin Kaderini Değiştireceğiz…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin İl Başkanlığı’nın yeni hizmet binası açılış töreninde vatandaşlara seslendi.

Her Kapıyı Çalıp, Türkiye’nin Kaderini Değiştireceğiz…
Her Kapıyı Çalıp, Türkiye’nin Kaderini Değiştireceğiz…

Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı referandumunda % 64 Hayır oyu veren Mersin’lilerden, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP adayı Muharrem İnce’ye ve Milletvekili seçimlerinde CHP’ye oy istedi.

Kılıçdaroğlu konuşmasına, “Özellikle annelere sesleniyorum, sizin sezginize ve gücünüze inanıyorum. Türkiye’nin geleceği konusunda büyük kaygılarınız var. Sizin kaygılarınız var, bizim de kaygılarımız var. Birlikte el ele Türkiye’yi çağdaş uygarlığa çıkaracağız. Birlikte el ele bütün kaygıları atıp güzel bir Türkiye’yi el birliğiyle inşa edeceğiz. Birlikte el ele her eve bereket, her ile huzur getireceğiz. Birlikte mücadele edeceğiz. Eğer bunu yaparsak Türkiye’ye karşı, çocuklarımıza karşı, vatanımıza, bayrağımıza karşı görevimizi yerine getirmiş olacağız. Anlaştık mı? Günün deyimiyle söyleyeyim, tamam mı, tamam mı? Vallahi de billahi de sıkıldık. Artık yeter diyoruz, tamam diyoruz. Tamam mı, tamam mı? Güzel.”

16 Nisan öncesini hatırlatan Kılıçdaroğlu, iktidarın sandıkta ‘Evet’ denildiğinde faizlerin, doların, avro’nun düşeceğini söylediklerini, ama hiçbir şeyin değişmediğinin altını çizerek, “Tam tersi oldu, tam tersi! Dolar gidiyor, Avro gidiyor, enflasyon da gidiyor, Türk Lirası da aşağıya doğru gidiyor. Bu tabloyu değiştirmek bizim elimizde, bu tabloyu değiştirmek birlikte çalışmamıza bağlı. Siz de çalışacaksınız, ben de çalışacağım, sizin de sorumluluğunuz var, benim de sorumluluğum var. Her bir kapıyı tek tek çalacağız, her bir kapıyı. Türkiye için, çocuklarımız için, ülkemiz için çalacağız ve diyeceğiz ki, artık tamam, yeter söz Millet İttifakınındır diyeceğiz. Hep birlikte Türkiye’nin kaderini değiştireceğiz. Daha güzel bir Türkiye, yaşanacak bir Türkiye, birlikte inşa edeceğimiz ve birlikte güleceğimiz, birlikte ağlayacağımız, yani tasada ve kıvançta beraber olacağımız bir Türkiye’yi yeniden inşa edeceğiz. Tamam mı, tamam mı? Güzel bir binamız oldu, az önce binayı gezdim, Mersin’e yakışan bir bina, o binayı bize kazandıran başta İl Başkanımız olmak üzere emek veren bütün kardeşlerime, katkı veren bütün iş dünyasına yürekten teşekkürlerimi sunuyorum. Onlara teşekkür etmezsem haksızlık yapmış olurum.” dedi.

kemal kılıçdaroğlu chp mersin cumhurbaşkanlığı seçimleri seçim çalışmaları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş