HDP Milletvekili Osman Baydemir İzmir'de Gözaltına Alındı

HDP Urfa milletvekili Osman Baydemir, partisinin programı kapsamında geldiği İzmir'de dün gece gözaltına alındı.

HDP Milletvekili Osman Baydemir İzmir'de Gözaltına Alındı
HDP Milletvekili Osman Baydemir İzmir'de Gözaltına Alındı Umut Aslan

 HDP'nin Şanlıurfa milletvekili ve partinin en önemli isimlerinden biri olan Osman Baydemir'in HDP parti programları dolayısıyla geldiği İzmir'de dün gece tutuklanarak gözaltına alındığı ortaya çıktı. Hakkında açılan bir davada ifade vermediği için gözaltına alınan Osman Baydemir geceyi polislerle birlikte SGK misafirhanesinde geçirirken ifade vermek üzere adliyeye götürülüp SEBSİS yoluyla ifadesi alınacak.

Dün gece HDP parti programları dolayısıyla İzmir'de bulunan HDP Şanlıurfa milletvekili Osman Baydemir, geceyi geçireceği Sosyal Güvenlik Kurumu Misafirhanesi'ne gitmek istedi fakat burada polis ekipleri tarafından durdurulan Osman Baydemir'e hakkında yakalama kararı olduğu ve bu kararın hakkındaki bir davada ifade vermediği için olduğu hatırlatıldı.

Geceyi polislerle birlikte SGK misafirhanesinde geçiren Osman Baydemir'in Şırnak Asliye Ceza Mahkemesi kararı tarafından gözaltına alındığı ortaya çıktı. 27 Aralık 2015 tarihinde Şırnak'ın Cizre ilçesinde düzenlenen protesto gösterisine katıldığı gerekçesiyle "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşlari Kanunu'na muhalefet" suçundan hakkında dava açılan Osman Baydemir'in bu sabah İzmir'de adliyeye çıkarılarak SEBSİS yoluyla ifadesinin verilmesi bekleniyor.

hdp osman baydemir gözaltı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş