Hakkımı Helal Etmem…

Başbakan Binali Yıldırım’ın İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik eleştirilerine Başkan Aziz Kocaoğlu’ndan yanıt geldi.

Hakkımı Helal Etmem…
Hakkımı Helal Etmem…

Başkan Aziz Kocaoğlu; “Yine en garantili yerde, 1.sırada seçime giriyorsun. Gelip benimle yarışsana. Tek dereceli, bir adamın seçildiği seçimde. 8 ay sonra yerel seçim var. 31 Mart 2019’da. Buyur kardeşim” şeklinde konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Başbakan Binali Yıldırım’ın iddialarına Beydağ’dan yanıt verdi. Aziz Kocaoğlu, Beydağ’dan Başbakan’a “hodri meydan” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım’ın, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik sözleri nedeniyle açıklama yapan Başkan Kocaoğlu, “İlk defa seçim kaybetmek diye bir şey yok aslında. İlk defa seçim kazanamadın. Erzincan’da 1. sıraya koymuşlar, milletvekili olmuşsun. İstanbul’dan 1. sıraya koymuşlar. İzmir’den iki defa 1. sıraya koymuşlar, milletvekili olmuşsun. Şimdi yine 1 sıradasın. En garantili yerde.. Gelip benimle yarışsana.. Tek dereceli, bir adamın seçildiği seçimde… 2019’da, 8 ay sonra yerel seçim var. 31 Mart 2019’da.. Buyur kardeşim!” şeklinde konuştu.

Başbakan Yıldırım’ın İzmir’li gazetecilerle buluşmasında “FETÖ Büyükşehir Belediyesi’ne operasyon yapmasaydı, İzmir’de birinci parti olurduk” şeklindeki sözlerini hatırlatarak, “Önce ortaktılar, sonra bozuştular. Bize bugüne kadar pislik bulaşmadı. Çünkü yanlış adamla benim işim olmaz. Ben FETÖ diye birini bilmiyorum. Bilmek zorunda da değilim. Beni ilgilendirmiyor. Diyorlar ki, sen niye FETÖ’ye dava açmıyorsun. Kardeşim, benim başıma bu belayı polis, savcı, başsavcı, hakim açtı. Sen Başbakan olarak bana şunu söyleyebiliyor musun; ‘Bu polisler sahte, Türkiye Cumhuriyeti’nin polisi değil. Bu savcılar, hakimler sahte.. Türkiye Cumhuriyeti’nin değil!’ ABD’de oturan, kimin adamı olduğu dünya alemce bilinen adama ben dava açacağım. Sen devlet olarak getiremiyorsun. Ben birine dava açsam, Türkiye Cumhuriyeti’ne açacağım. Ama devletin tek bir kuruşunu bile tazminat olarak cebime koymam. 6 sene işkence çektirdiler bana ve personelime.. O yüzden hakkımı helal etmiyorum.” dedi.

aziz kocaoğlu izmir büyükşehir binali yıldırım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş