Eski Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur Konuştu

Ağlayarak istifa ettiği zaman gündeme düşen eski Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur uzun süren bir sessizliğin ardından ilk kez konuştu..

Eski Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur Konuştu
Eski Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur Konuştu Umut Aslan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın isteği üzerine görevinden istifa ederken bir konuşma yapan ve bu konuşması sırasında ağlayarak veda eden eski Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur bugün uzun süren bir sessizliğin ardından ilk defa konuştu ve çarpıcı açıklamalarda bulundu. İstifa ederkenki konuşmasını bir manifesto olarak algılanmasını isteyen Edip Uğur, o konuşmasının her kelimesinin anlam dolu olduğunun altını çizdi.

İyi Parti İddiaları

İyi Parti'den teklif aldığı yönündeki iddiaları yalanlayan Edip Uğur "Ben nevi şahsına münhasır bir adamım. Öyle o parti ile bu parti ile görüşmem. Ayrıca bana da kimse gelmedi. Buna rağmen yine de bir sürü dedikodu var. Yok, Abdullah Gül’le görüşüyormuşum. Benim istifa açıklamamı o hazırlamış. Yok, İyi Parti'de bir FETÖ’cü paşa varmış, ben onunla kontak kuruyormuşum. Aman Allah’ım, akla mantığa sığmayan dedikodular. Tabii ben böyle sakin ve rahat durunca korkuları daha fazla oluyor" diyerek hakkındaki İyi Parti iddialarını kesin bir dille yalanlamış oldu.

Sırada 4-5 Büyükşehir Daha Vardı

Eski Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur'un bugünkü konuşmasından en can alıcı kısım ise, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın istifasını istemesinden sonra kendisinin tepki göstermesi üzerine istifa isteklerinin durduğunu iddia etmesiydi. Edip Uğur'a göre eğer kendisi tepki göstermeseydi sıradaki 4-5 büyükşehir belediyesinin başkanlarının da istifaları istenecekti. İşte Edip Uğur'un o sözleri "Bakın şimdi istifa mistifa isteyemiyorlar. Yoksa sırada 4-5 tane daha Büyükşehir Belediye Başkanı vardı. Bunlar yanlış olaylar. Hani demokrasi de seçimle gelen seçimle giderdi. O zaman bu nasıl bir durum? Bakın demin söyledim, tekrar edeyim, o zaman ne oluyor? Devlet, milletin önüne geçiyor. Devletin bir ağırlığı vardır. "

 

sırada 4-5 belediye vardı edip uğur eski balıkesir belediye başkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadın Dizisi Son Bölümde Neler Oldu? Kadın Dizisi 39. Bölüm Yeni Fragman İzle
Kadın Dizisi Son Bölümde Neler Oldu? Kadın Dizisi 39. Bölüm Yeni Fragman İzle
Süper Lig'de İddia'nın Şampiyonluk Oranları Değişti. İşte İddia'nın Şampiyonluk Adayı
Süper Lig'de İddia'nın Şampiyonluk Oranları Değişti. İşte İddia'nın Şampiyonluk Adayı