Erzurumda Fetö'den İlk Tutuklama!

Erzurum’da görülen fetö davasında fetö cu iki komutana müebbet hapis cezası verildi. İlk mahkûmiyet cezasında komutanlara iyi hal indirimi uygulanmadı. Malatya da ise on beş temmuz gecesi ordu karargâhında yaşananlara ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı

Erzurumda Fetö'den İlk Tutuklama!
Erzurumda Fetö'den İlk Tutuklama!

Fetö den tutuklanan iki komutana ilk mahkumiyet verildi iki subay anayasayı ihlal suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı.

İlk ceza Erzurum da verildi . 2 subay anayasayı ihlal suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. O isimlerden biri jandarma bölge komutanı kurmay başkanı Albay Murat Koçak darbecilerin hazırladığı atama listesinde Erzurum sıkıyönetim komutanı olarak adı geçiyordu.

Ağırlaştırılmış müebbet verilen bir diğer isim ise kırmızı baylock kullandığı iddia edilen harekat ve asayiş şube müdürü Kurmay Binbaşı Murat Yılmaz her iki komutana da iyi hal indirimi uygulanmadı darbe gecesine ait Malatya ikinci ordu karargahında yaşananların görüntüsü de çıktı ortaya ve görenleri şok etti. 15 Temmuz kalkışmasının başladığı ilk saatler fetö soruşturmasında tutuklanan ikinci ordu eski komutanı orgeneral adem Huduti korumalarıyla birlikte askeri nizamiyeden içeri giriyor sakin ve rahat olduğu görülüyor Huduti’nin korumaları da silahlarıyla katta bulunuyor bu sırada iddianamede darbe girişiminde aktif olarak rol oynadığı belirtilen albay Bahadır Erdemlinin makamdan çıkan tüm general Anguna silah durulttuğu görülüyor. Gece boyunca komutanlık katında benzer görüntüler yaşanıyor sabah 09.20 sıralarında albay bahadır erdemlinin elindeki silahla makama girmek istediği ancak korumalar tarafından buna müsaade edilmeyerek çıkan kısa süreli arbede sonucunda Erdemlinin silahı elinden alındığı görülüyor.

İddianameye giren bu görüntülerin darbeci askerlerin beyanlarını çürüttüğüne yer verildi. Malatya da o kara geceye ilişkin önemli bir delil oluşturdu. Bundan sonrada mahkemelerin hızla devam edip sonuca bağlanacağı belirtildi.

erzurum fetö tutuklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Facebook'ta 'Paralı' Dönem Başlıyor
Facebook'ta 'Paralı' Dönem Başlıyor
Kılıçdaroğlu: İnce Seçilirse İstifa Edecek
Kılıçdaroğlu: İnce Seçilirse İstifa Edecek