Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Açıklama

Hollanda tarafından uçuş izninin iptal edilmesinden sonra ilk kez konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu bu kararın kabul edilemez olduğunu ve skandal bir karar olduğunu söyledi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Açıklama
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Açıklama Umut Aslan

Hollanda tarafından uçuş izninin iptal edilmesinden sonra ilk kez konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu bu kararın kabul edilemez olduğunu ve skandal bir karar olduğunu söyledi. Bu kararın faşizm olduğunun altını çizen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa ülkelerini referandumda taraf tutmakla suçladı. Hollanda tarafından uçuş izni iptal edilen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ayrıca Hollanda'nın bu kararı sonrasında Türkiye'nin de mutlaka bir karşılık vereceğini söyledi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hollanda'nın kararı hakkında, "Her bakımdan skandaldır ve kabul edilemez. Diplomatik teamüllere sığmaz. Bir kere diplomaside en uç noktadır. Yani böyle bir şey, bir Dışişleri Bakanının uçuş izninin, yazılı bir şekilde verilen uçuş izninin, tekrar yazılı şekilde iptal edilmesi hiçbir bakımdan kabul edilemez." ifadelerini kullandı. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu referandumda niye taraf tutuyorsunuz? Yeni yönetim sistemi, anayasadaki değişiklik sizi neden bu kadar rahatsız etti de bunu engellemeye çalışıyorsunuz. Çünkü bunlar biliyor ki Türkiye bu referandumla birlikte artık daha güçlenecek, daha bağımsız bir ülke olacak, ekonomisi çok daha güçlenecek ve onların tabiriyle tutulamayacak bir ülke olacak. Hollanda'nın attığı bu adımın elbette bir karşılığı olacak. "Bu karar kimi sevindirdi? Wilders'ı sevindirdi. Çünkü Wilders'ın da istediği buydu. Wilders'ın sosyal medyadaki paylaşımlarını gördüyseniz, çok memnun olmuştur. Peki bu kararı alan başbakanın ve şu andaki hükümetin Wilders'tan ne farkı var? Hiçbir farkı yok. Aynı zihniyet, aynı kafa, aynı faşizm."

mevlüt çavuşoğlu hollanda açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?