Devlet Bahçeli Hastanede Alaattin Çakıcı İle Görüştü

MHP lideri Devlet Bahçeli Kırıkkale'de cezaevinde hükümlü olan ve rahatsızlık geçirip hastaneye kaldırılan Alaattin Çakıcı'yı hastanede ziyaret etti.

Devlet Bahçeli Hastanede Alaattin Çakıcı İle Görüştü
Devlet Bahçeli Hastanede Alaattin Çakıcı İle Görüştü Umut Aslan

Kırıkkale'de T Tipi Kapalı Cezaevi'nde hükümlü olarak bulunan suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, geçtiğimiz Cumartesi günü rahatsızlanarak Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Bugün de MHP lideri Devlet Bahçeli Alaattin Çakıcı'yı tedavi gördüğü hastane olan Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi'nde ziyaret etti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Alaattin Çakıcı'yı ziyaret etmesi partinin twitter sayfasından da fotoğraflar paylaşılarak duyuruldu. Milliyetçi Hareket Partisi resmi twitter hesabından yapılan açıklamada, "Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, rahatsızlanan Alaattin Çakıcı’yı tedavi gördüğü Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nde ziyaret ediyor" ifadeleri yer aldı.

İşte Devlet Bahçeli'nin Alaattin Çakıcı ziyaretinde çekilen o fotoğraflar

Alaattin Çakıcı Kimdir?

Alaattin Çakıcı 20 Ocak 1953'te, Trabzon'un Arsin ilçesine bağlı Fındıklı köyünde doğmuştur. Organize suç örgütü lideri olan Alaattin Çakıcı'nın hüküm giydiği suçlar ise şu şekilde;

- Gazeteci Hıncal Uluç'u yaralamaya azmettirmek davasında 3 yıl 4 ay hapis cezası verildi.

- 15 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan Karagümrük Spor Kulübü Lokali'ne yönelik 26 Mart 2000 tarihinde düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili davada, "çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yönetmek" suçundan 3 yıl 4 ay, müessir fiile azmettirmekten de 14 yıl 9 ay cezaya çarptırıldı. Yargıtay çete suçundan verilen cezayı onarken, müessir fiile azmettirme cezasında usul eksikliği buldu.

- Borsacı Adil Öngen'in arabasının kurşunlanmasıyla ilgili olarak 10 yıl 10 ay cezaya çarptırıldı.

- Uludağ'da, 1995 yılında eski eşi Nuriye Uğur Kılıç'ın öldürülmesi olayında azmettirici olduğu iddiasıyla yargılandı ve 2006 yılında Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından önce ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, Kılıç'ın Çakıcı'ya söylediği "Öcalan senden daha şerefli" sözü nedeni ile tahrik indirimi yaptı ve neticede Çakıcı'ya 19 yıl 2 ay hapis cezası verdi.

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle 10 ay hapis cezası verildi.

alaattin çakıcı kimdir devlet bahçeli alaattin çakıcı fotoğraflar devlet bahçeli alaattin çakıcıyı ziyaret etti resimler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş