Demirören’den Alman Meslektaşına Sert Tepki!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüştükleri için, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türk futbolcular hakkında açıklama yapan Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Reinhard Grindel’in açıklamalarına, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören’den sert tepki geldi.

Demirören’den Alman Meslektaşına Sert Tepki!
Demirören’den Alman Meslektaşına Sert Tepki!

TFF resmi internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada;

“Almanya Futbol Federasyonu (DFB) başkanının, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan hakkında sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu karalayıcı açıklamaları derin üzüntüyle okudum. DFB başkanının ifade ettiği düşünceler, hiçbir şekilde kabul edilemez.” dedi.

Başkan Demirören, gençliğinde futbola yakınlığı ile bilinen ve eski bir futbolcu olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, futbolun gelişmesi için yaptığı katkıların ne kadar büyük olduğuna değinerek, tutkulu bir futbolsever olduğunu vurguladı.

Demirören; “Bu bağlamda, üçü de Türk asıllı Almanya doğumlu futbolcular olan, Alman Milli Takımı'nın oyuncuları Mesut Özil ve İlkay Gündoğan ile A Milli Takımımızın forveti Cenk Tosun ile görüşmesi son derece olağan bir durumdur. Hangi milletten olursa olsun, bir ülkenin devlet başkanı tarafından görüşmeye davet edilen futbolcuların, bu çağrıya icabet etmesi çok normaldir.” ifadesini kullandı.

Yıldırım Demirören, Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Reinhard Grindel’in, futbola siyaset bulaştırma çabasının korkunç bir hata olduğunun altını çizerek; “Futbola siyaset bulaştırmak korkunç bir hatadır. Türkiye Futbol Federasyonu, Reinhard Grindel’in kendi adına, hiçbir şekilde böylesi bir davranış içinde bulunmayacak ve UEFA EURO 2024 adaylık oylamasının son anına kadar UEFA'nın çizdiği kurallar içinde mücadelesini sürdürecektir.” diyerek, Almanya Futbol Federasyon Başkanı’na tepki gösterdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş