Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'a Sert Tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'a Afrin Harekatı'nın siyasete alet edildiğini söylemesi üzerine ağır sözlerle yüklendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'a Sert Tepki
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'a Sert Tepki Umut Aslan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde grup konuşmasını tamamlamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gazetecilerin eski Genelkurmay Başkanı olan İlker Başbuğ'un Afrin Operasyonu ile ilgili sarf ettiği sözlerin hatırlatılması üzerine sert tepki veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İlker Başbuğ'a bu konuşmaları nedeniyle bu işi böyle bırakmayacağının altını çizerek gerekli cevabı vereceğini söyledi. Bugün grup toplantısında MHP lideri Devlet Bahçeli de İlker Başbuğ'un açıklamalarına cevaben sert sözler söylemişti ve ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayiip Erdoğan da sert sözlerle İlker Başbuğ'a cevap verdi. İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İlker Başbuğ hakkındaki o sözleri "Bir Genelkurmay Başkanı'nın adı emekli de olsa böyle bir açıklamayı duymak bizler için büyük bir talihsizliktir. Bir defa siyasete alet edildiğini söylemek onun haddine mi? Askerin görevi nedir? Ülkesine saldıranlara  karşı haddini bildirmektir. Asker kışlasından oturup saldırıları izleyecek midir? Siyasete alet edildiğini neye dayanarak söylüyor? Gerekli cevabını alacak böyle bırakılamaz. Ne demek Afrin harekatı siyasete alet edilemez. Asıl Afrin  harekatını siyasete alet edenler beyefendinin beraber hareket ettiği tiplerdir, kimlerle hareket ediyorsa. Esed'in  yanına gidenler kimlerse bunu onlarla paylaşsın şu andaki iktidarla değil. Asla böyle konuşmasını tasvip etmiyoruz, yazıklar olsun" 

İlker Başbuğ Afrin Operasyonu Hakkında Ne Demişti?

"Afrin'de Mehmetçik çatışıyor, askerimiz çatışıyor, şehit oluyor. Asker çatışırken, şehit olurken siyasidir falan gibi söylemlerin tartışılma zamanları değil. Asker canını almış, görevini almış, görev için çatışıyor. Şehit oluyor, kanını akıtıyor. Böyle konuların gündeme getirilmesini doğru bulmuyorum. Türkiye geleceğin güçlü bir devleti olacak. Bugün de durumumuz zaten ortada, böyle bir devlet varken, siz küçük emeller peşinden gidip bunu YPG'ye, PYD'ye adeta Türkiye karşısında böyle bir tartışılması bile çok rahatsız ediyor. Bu rahatsız edici bir şey, bu mukayese edilecek, karşılaştırılacak bir konu değil. Bunu daha evvelde söyledik, ümit ediyorum sağduyulu hareket, sağduyulu bu olaya bakış nerede? Amerikan Birleşik Devletleri başta olmak üzere hakim olur ve bu yanlış maceradan vazgeçilir. Çünkü aynı şey devam ederse bakın Amerika Birleşik Devletleri çok şey kaybeder."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş