Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Reina Açıklaması

Erdoğan Reina olayı Türkiye’yi bölmeye, birbirimize düşürmeye çalışanların oyunudur.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Reina Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2017 yılının ilk Muhtarlar toplantısında konuştu. Gündemdeki konulara dair konuşan Erdoğan yılbaşının hemen ardından yapılan Reina saldırısı içinde Açık ve net bu saldırı bizi birbirimize düşürmek için yapılmıştır. Erdoğan Reina saldırısı ile ilgili olarak 'amaçları bizi birbirimize düşürmektir' dedi.

Ülkemizde kimsenin hayat biçimi sistematik bir tehlike altında değildir. Buna hiçbir zaman müsaade etmedik bundan sonrada etmeyiz. Biz 14 yıllık iktidarımız boyunca böyle bir oluşuma zihniyete izin vermedik. Aksini iddia eden varsa, somut örnekleriyle bunu ortaya koymak mecburiyetindedir." dedi. Açıklamalarına devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan,” Türkiye, yeni bir istiklal mücadelesi içindedir. Bu mücadeleyi kazanırsak, 2023 hedeflerimize de ulaşacağız. 2053 ve 2071 vizyonlarımızı da şekillendireceğiz. Kaybedersek, 100 yıl önce başarılamayan bir Sevr tezgâhı yeniden önümüze getirilecek. Tüm vatandaşlarımızın, sorumluluk sahibi herkesin bu bilinçle meseleye yaklaşması; üslubunu, tavrını, sözünü ona göre belirlemesi gerekiyor. Bulundukları makamın gerektirdiği mesuliyetten tamamıyla uzaklaşarak, bu mesuliyetten uzak tavırlar ve ifadeler içinde olanların hezeyanları milletimizle birlikte bizi de üzüyor.

Türkiye'de kimsenin hayat biçimi sistematik bir tehdit altında değildir. Buna asla müsaade etmeyiz. Buna 14 yıllık iktidarımız döneminde fırsat vermedik. Aksini iddia eden varsa somut örnekleriyle bunu ortaya koymak mecburiyetindedir.

erdoğan muhtarlar toplantısı erdoğan reina açıklaması erdoğan reina saldırısı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şırnak'ta 1 Jandarma Asker Şehit Oldu
Şırnak'ta 1 Jandarma Asker Şehit Oldu
Beşiktaş-Yeni Malatyaspor Maçı Ne Zaman? Pepe Oynayabilecek Mi?
Beşiktaş-Yeni Malatyaspor Maçı Ne Zaman? Pepe Oynayabilecek Mi?