Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Çocuklara Yönelik Bu Durum İstismar Değil İzmihlaldir”

Grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çocuklara yönelik saldırıların izmihlal olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Çocuklara Yönelik Bu Durum İstismar Değil İzmihlaldir”
Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Çocuklara Yönelik Bu Durum İstismar Değil İzmihlaldir”

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ak Parti Grup Toplantısında konuştu, çocuk istismarı ile ilgili 6 bakandan oluşan bir komisyon kurulduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan konuşmasında Zeytin Dalı Harekatında etkisiz hale getirilen terörist sayısını bin 715 olarak açıklarken 32 askerimizin de şehit olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında; “Bu sabah itibariyle 1715 teröristi etkisiz hale getirdiğimiz bu operasyonda 32 de şehidimiz var. Harekat hem güvenlik güçlerimizin hayatını riske atmamak hem sivillere hassasiyetiyle hareket ettiğimiz için yavaş ilerliyor görülebilir. Ama şu gerçeği kimsenin unutmaması lazım. Biz orayı önümüze geleni yakıp yıkmak için gitmedik. Halen ülkemizde yaşayan yüz binlerce bölge halkı için güvenli ve yaşanılabilir bölge olabilmesi için, bu hale getirmek için girmiş bulunuyoruz”  dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan grup toplantısında çocuklara saldırılara ilişkin 6 bakanın çalışmaya başladığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında; “Ardı ardına karşımıza çıkan çocuklara yönelik alçakça saldırılarla ilgili haberler bizi bu sorumluluklarımız konusunda düşünmeye, kendimizi sigaya çekmeye yöneltmelidir. Genellikle istismar sözüyle ifade ediliyorsa, çocuklara yönelik bu alçaklıklar, istismar değil izmihlaldir, toplumumu çöküşe götürecek bir dinamittir. Böyle bir duruma kayıtsız kalamayız, Bakanlar Kurulu'nda bu konuyu etraflıca ele aldık. Konuyla ilgili 6 bakan arkadaşımız çalışmaya başladı. Bu meseleyi ilk Bakanlar Kurulu'nda tekrar görüşüp yasal düzenlemeleri tekrar hayata geçireceğiz. Caydırıcı olması bakımından en ağır cezai müeyyide ne ise bu cezai müeyyideler de kesinlikle alınacaktır. Bunun adımlarını da atacağız. Bu tür konuların uzatmaya tahammülü yoktur. Bu tür suçlara verilen cezaların ve infazının da hissiyatımıza uygun olması gerekir. İnşallah en kısa sürece inancımız gerekleriyle, milletimizin beklentileriyle çözüme kavuşturacağız” dedi.

(Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasında kullandığı “izmihlal” kelimesinin anlamı- karşılığı yıkılma-çökme anlamındadır.)

İstiklal Marşı Şairimiz Mehmet Akif Ersoy da “Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal”  şeklinde kullanmıştır. 

izmihlal nedir Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasında geçen izmihlal kelimesi nedir İzmihlal kelimesinin anlamı nedir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş