CHP: Yeterli İmza Toplanamadı

CHP'de 24 Haziran eçimlerinden sonra başlayan "Kurultay" çağrısı için başlayan imza kampnaysı sona erdi, resmiimza sayıları açıklandı...

CHP: Yeterli İmza Toplanamadı
CHP: Yeterli İmza Toplanamadı Hilal Mert

24 haziran günü yapılan cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem milletvekili seçimlerde bekleneni altında oy alan CHP'de olağanüstü günler yaşanmak üzere. Yüzde 35 bandında oy alması beklenen CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce yüzde 31 oy aldı. Genel seçimler de ise chp, cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce kadar bile oy alamadı ve yüzde 22,5 oy aldı. Böylelikle CHP 600 vekilin yer alacağı meclise 148 vekil sokma hakkı kazandı. Bu oy oranı üzerine daha önce CHP'nin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun karşına 2 kez rakip olarak çıkan ama genel başkan olamayan Muharrem İnce, seçimden 5 gün son Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmede "onursal başkan ol, genel başkanlığı bırak " teklifinde bulundu. Bu teklifi reddeden Kılıçdaroğlu'nun hamlesi üzerine Muharrem İnce'nin CHP'nin genel başkanı olmasını isteyen delegeler imza toplamaya karar verdi.

2 hafta boyunca CHP'li delegelerden imza toplandı. Dün imzalar noter tasdikli olarak CHP Genel Merkezi'ne sunuldu. Muhalifler bir de açıklama yaparak yeterli imza sayısı olan 625'i geçtiklerini ve 630 imzaya ulaştıklarını iddia etti. Ancak CHP Genel Merkezi bugün açıklama yaptı ve yeterli imzanın toplanmadığını duyurdu. Kendilerine teslim edilen imza sayısının 614 olduğunu belirten CHP genel merkezi ayrıca bu 614 imzanın içerisinde 4 tanesi mükerrer imza olduğunu ifade etti; yani bir kişi farklı noterlere giderek dört kez imza vermiş demek!

İmza verenler arasında 5 kişinin de artık delege olmayan isimler olduğu açıklandı. Gerekli elemeler yapılınca imza verenlerin sayısı 604'e düştü. Yapılacak Olağanüstü kurultay için 625 imzanın toplanması şart!

Bu arada, imza veren çok sayıda delegenin de imzasını geri çektiği dile getirildi. Bu kişilerin tespit edilmesinin ardından kesin imza sayısının açıklanacağı duyuruldu...

CHP Kemal Kılıçdaroğlu Muharrem İnce kurultay imza kampanyası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor