CHP Toplantısından Çıkan Karar: DİRENİŞ

CHP parti toplantısında anayasa kanunu değişikliği için vekillerin direnmesi kararı alındı.

CHP Toplantısından Çıkan Karar: DİRENİŞ
CHP Toplantısından Çıkan Karar: DİRENİŞ

CHP Parti meclisinde 5 saat süren toplantısında ana konu anayasa değişikliği oldu. Toplantıda, milletvekillerinin TBMM'de ‘direniş'ini sürdürmesi gerektiği belirtildi.CHP Parti Meclisi (PM), Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında olağan toplantısını gerçekleştirdi.

Öz konusu teklifin bir ‘uzlaşı metni' olmadığı görüşü dile getirilen toplantıda, yetkilerin tek kişinin elinde toplanmasının, güçler ayrılığı ilkesine ters olduğu kaydedildi. CHP'nin, anayasa değişikliği teklifine neden karşı olduğunun halka ayrıntılarıyla anlatılmasının önemine vurgu yapılan toplantıda, milletvekillerinin de TBMM'de ‘direniş'ini sürdürmesi gerektiği belirtildi.Söz konusu değişikliğe karşı yol haritasının belirlenmesi için parti içinde çalışma grupları kurulması fikrinin ağırlık kazandığı toplantıda, ülkenin geleceğini düşünen demokrat, laik kesim ile sivil toplum kuruluşlarının harekete geçirilmesi konuşuldu.Toplantıya, yoğun kar yağışı nedeniyle İstanbul'da bulunan bir kısım PM üyesinin katılamadığı belirtildi.

PM üyeleri de söz alarak görüşlerini açıkladı. Toplantıda, anayasa değişikliği teklifinin, ekonomi ve terör başta olmak üzere Türkiye'nin yaşadığı sorunlara çözüm olmayacağı savunularak, bunun halka çok iyi anlatılması gerektiği ifade edildi.

chp toplantısı anayasa değişkliği chp toplantı kararı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Facebook'ta 'Paralı' Dönem Başlıyor
Facebook'ta 'Paralı' Dönem Başlıyor
Kılıçdaroğlu: İnce Seçilirse İstifa Edecek
Kılıçdaroğlu: İnce Seçilirse İstifa Edecek