CHP 2019 Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olacak?

16 Nisanda Cumhurbaşkanlığı sistemi başta olmak üzere 18 maddelik anayasa paketi de referandumdan geçti. CHP mühürsüz pusulalar sebebiyle referanduma itiraz etse de, şuan herkes referandumu kabul etmiş gibi görünüyor. Peki CHP 2019 seçiminde kimi aday gösterecek?

CHP 2019 Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olacak?
CHP 2019 Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olacak?

Cumhuriyet Halk Partisi’nin durumuna bakılırsa AK Parti’yi her alanda geçmek istiyor. Böyle olunca solculuk düşüncelerinden yavaş yavaş vazgeçmeye başladı. Çünkü solcu CHP’nin oyu 100’de 25 olacak ve çok yukarıya çıkamayacaktır. Ama yeni sistemde 100’de 50’den fazla oya ihtiyacı olan CHP, adım adım merkez sağ partiye kayma hareketleri sergilemektedir.
İlk başta başörtüsüne bile aşırı tepkili olan CHP’de ilahiyat profesörleri bile görev almaya başladı. Avrasya Platformu Başkanı Hasan Cengiz ile görüşen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ikili konuşmada anlaşıldığı kadarıyla, artık partilerinde türbanlı, dindar, muhafazakar kesime de yer verebileceklerini ifade etmiş. Merkez sağ olmadan başarıyı yakalayamayacağını düşünen Kılıçdaroğlu, 2019 seçimlerine kadar bu yönde adımları atmakta kararlı. 
2019 CUMHURBAŞKANI ADAYI KİM OLACAK?
Cumhuriyet Halk Partisi 2019 cumhurbaşkanlığı seçiminde net bir aday şimdilik söyleyemese de ihtimaller üzerinde konuşuluyor. Eski CHP lideri Deniz Baykal canlı yayında Abdullah Gül’den bahsetti. Diğer yandan AK Parti’nin yanında yer almayan eski AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, bir diğer tarafta ise Meral Akşener var. Bununla birlikte söylemlerinde tüm herkese kucak açan Kemal Kılıçdaroğlu da cumhurbaşkanı adayı olabilir. Ama bu ihtimal çok düşük. CHP’nin son adımları bu adayları daha da netleştirecektir. Herkesin sevdiği ve muhafazakar kesimin de tanıdığı birisi olması gerekir ki 2019 seçimlerinde Erdoğan’a karşı başarı yakalanabilsin.

 

chp 2019 cumhurbaşkanı adayı chp cumhurbaşkanı adayı chp cumhurbaşkanı adayı abdullah gül chp 2019
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor