Bir Darbe De Danimarka'dan

Danimarka Başbakanı Rasmussen, Başbakan Binali Yıldırım'ın Danimarka'ya ziyaretini iptal etmesini istedi, gerekçe olarak Hollanda ile yaşanan gerilim gösterildi.

Bir Darbe De Danimarka'dan
Bir Darbe De Danimarka'dan Umut Aslan

Danimarka Başbakanı Rasmussen, Başbakan Binali Yıldırım'ın Danimarka'ya ziyaretini iptal etmesini istedi, gerekçe olarak Hollanda ile yaşanan gerilim gösterildi. Yunanistan, Almanya, Hollanda, İsveç derken şimdi de Danimarka ile ilişkilerimiz bozulma noktasına geldi. Dün yaşanan Hollanda krizinden sonra Danimarka resmen safını Hollanda'dan yana tuttuğunu açıklayarak Başbakan Binali Yıldırım'ın ülkeye gelmesini iptal etmesini istedi.

Danimarka Başbakanı Lars Lokke Rasmussen, mevcut gelişmelerden dolayı, "Yıldırım'ın Danimarka ziyaretinin Hollanda'yla olan gerilimden ayrı tutulamayacağını, bu yüzden de Türk mevkidaşına ziyaretini ertelemesini teklif ettiğini" belirtti. 

Başbakan Yıldırım'ın 20 Mart'ta Danimarka'da miting düzenlemesi planlanıyordu. Danimarka Başbakanı Lars Lokke Rasmussen Başbakan Binali Yıldırım'ın ertelenmesi önerisini, Türkiye'nin Almanya ve Hollanda ile artan gerilimine dayandırdı. 

Normal Şartlarda Ziyaretinden Memnuniyet Duyardık

Rasmussen basın açıklamasında "Normal şartlarda Türk başbakanı Yıldırım'ın ziyaretinden memnuniyet duyardık. 10 Aralık 2016 Ankara ziyaretinde kendisiyle yapıcı bir diyalog yürütmüştük. Ancak şu anki durumda Türkiye'nin Hollanda'ya karşı tavrı dolayısıyla, Türk meslektaşımın ziyaretinin daha sonraki bir zamanda gerçekleşmesini önerdim," şeklinde konuştu.

binali yıldırım rasmussen danimarka
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?