Başbakan Yıldırım 'Yerli Otomobil 2021 Yılında Yollarda Olacak'

Başbakan Binali Yıldırım AKP Bursa 6. Olağan İl Kongresi’nde konuştu. Binali Yıldırım konuşmasında yerli otomobil konusunda da önemli açıklamalarda bulundu. Başbakan Binali Yıldırım AKP Bursa 6. Olağan İl Kongresi’nde konuştu. Binali Yıldırım konuşmasında yerli otomobil konusunda da önemli açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yıldırım 'Yerli Otomobil 2021 Yılında Yollarda Olacak'
Başbakan Yıldırım 'Yerli Otomobil 2021 Yılında Yollarda Olacak'

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım AKP 6. Olağan Bursa il kongresinde konuştu. Binali Yıldırım “Bizim siyasetimiz zalime karşı mazlumun yanında olmaktan asla çekinmeyen bir siyaset. Hiçbir milletin düşmanı değiliz. Herkese dostuz. Milletimiz 15 yıldır bu sebeple Türkiye’nin yönetimini Ak kadrolara, Recep Tayyip Erdoğan’a ve onun arkadaşlarına emanet ediyor” dedi.

Yıldırım açıklamasının devamında “ “Her daim milletle beraber yürüdük. İstiklalimizi, cumhuriyetimizi ve demokrasimizi tehdit eden bütün şer odaklarına karşı mücadelemiz devam edecek. Türkiye Cumhuriyeti'ni artık hiç kimse hiçbir güç darbeyle, terörle, tuzaklarla durduramayacak. Yürüyüşünü kesemeyecek. Türkiye'nin ekonomisi sağlam, istikrarlı. Yıllardır atlattığımız nice badirelere rağmen kararlı bir şekilde yolumuza devam ediyoruz. Zeytin Dalı Harekatı ile terör örgütlerini bertaraf ediyoruz. Mehmetçiğimiz Afrin'de destan yazıyor. Bursa'dan Osmanlı'nın başşehrinden kahramanlarımıza selam gönderiyoruz. Allah yar ve yardımcıları olsun” şeklinde konuştu.

Yerli otomobil konusunda da açıklamalar yapan Binali Yıldırım Bursa’nın sanayi ve üretim şehri olduğunu belirtti ve “Hükümet olarak AR - GE kapasitemizi daha da arttıracağınız. Teknoloji transferlerini hızlandırarak yerli ve milli ürünlerimizden daha çok üreteceğiz. Bursa Türkiye’nin ekonomi lokomotifi. Bursa demek üretim, yatırım, yenilik ve tasarım demek. Bursa otomotivin başşehri. Otomotiv üretimi, yan sektörleriyle birlikte sanayi açısından ihracat açısından çok önemli. Türkiye, son 15 yılda otomotiv üretiminde Avrupa'da 5, dünyada 15. sıraya yükseldi. 2017 yılında toplam otomotiv üretimi 1,5 milyarı aştı. Böylece Türkiye'nin en büyük ihracat kalemini otomotiv ihracatı oluşturuyor. 2017 yılında 28 milyar dolar ihracat yaptık. Yerli otomobil üretmek, ülkemiz açısından artık mesele değil. Bir mecburiyete dönüştü. İnşallah bu hedefimizi de gerçekleştireceğiz. Bilim Sanayi Teknoloji Bakanımız bizzat yerli otomobil projesini takip ediyor. Yerli otomobilin ilk örneğini 2019'da, seri üretimini de 2021'de bitirmiş olacağız” dedi.

Binali yıldırım yıldırım yerli otomobil bursa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş