Başbakan Yıldırım: İtibar Zor Elde Edilir, Kolay Kaybedilir

Başbakan Binali Yıldırım, İspanya dönüşü uçakta gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı. Yıldırım, "Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Abdullah Gül arasında bir görüşme olur mu?" sorusuna, "Gerek olmadığı kanaatindeyim. İtibar zor elde edilir, kolay kaybedilir." diye cevap verdi.

Başbakan Yıldırım: İtibar Zor Elde Edilir, Kolay Kaybedilir
Başbakan Yıldırım: İtibar Zor Elde Edilir, Kolay Kaybedilir

Başbakan Binali Yıldırım, İspanya ziyaretini tamamlayarak yurda döndü. Dönüş uçağında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım, "Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Abdullah Gül arasında bir görüşme olur mu?" sorusuna, "Gerek olmadığı kanaatindeyim. İtibar zor elde edilir, kolay kaybedilir." şeklinde cevap verdi.

"İtibar Zor Elde Edilir, Tüketilmesi Kolaydır"

Başbakanın uçakta gazetecilerle yaşadığı bir başka diyalog da şöyleydi:

"Sayın Bahçeli'nin bir açıklaması oldu. Sayın Gül'ün adaylık ihtimaliyle ilgili, oldukça sert bir açıklamaydı ve dedi ki; 'Kardeşlik ne ara karanlığa gömüldü.' Hep Sayın Erdoğan, Sayın Gül'den 'kardeşim' diye bahsederdi, Cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklanırken de yine bu ifade kullanılmıştı, hatırlayacaksınız yıllar evvel. Hakikaten o kardeşlik karanlığa mı gömüldü? Siz de yıllardır birlikte siyaset yapıyorsunuz, sizi şaşırttı mı bu girişimler, ne diyorsunuz?"

"Her şey milletin gözü önünde cereyan ediyor. Uzun yıllar içerisinde bulunduğumuz önemli görevler üstlendiğiniz bir siyasi hareketten ayrıldığınızda ne eski yerinize ne de yeni yerinize yaranamazsınız. Tecrübeler bunu göstermiştir. O bakımdan yani ne anlatacaksınız? Ben geldim, ama işte orada şöyle oldu, böyle oldu. Demezler mi; 'Sen, orada bu makamlarda bulunurken bunları niye söylemedin, bunları düzeltecek işleri niye yapmadın?' O yüzden bizim halkımızın feraseti çok engindir; bu tip savrulmaları, evirilmeleri hoş karşılamaz. İnsanlar biriktirdikleri itibarı korumalıdır, tüketmemelidir. İtibar çok zor elde edilir, ama tüketilmesi kolaydır."

"Çatı aday, çok bilinmeyenli bir denklem"

Muhalefetin çatı aday arayışını değerlendiren Yıldırım, "Muhalefette çok, bizde tek ses var. Çatı aday, çok bilinmeyenli bir denklem." yorumunu yaptı.

"Ak Parti neferiyim"

"Seçim sonrasında ne yapacaksınız?" sorusuna ise Başbakan Yıldırım, "Ben bir AK Parti neferiyim" dedi.

başbakan binali yıldırım ak parti abdullah gül
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor