Başbakan ABD’yi Eleştirdi

Başbakan Binali Yıldırım ABD’yi terör örgütlerine silah temin etmekle suçladı.

Başbakan ABD’yi Eleştirdi

Partisinin grup toplantısında konuşan Başbakan Binali Yıldırım ABD’yi çok sert bir dille eleştirdi. ABD YPG’ ye silah veriyor. Yeni yönetimi ayrı tutan Başbakan Binali Yıldırım Obama’ya yüklendi.

Bütün dünya DEAŞ için birlik olmuş ve bu tehlikeyi yok etmeye çalışıyor. Bu konuda ABD hiç bir şey yapmıyor. Neler mi yapıyor? YPG ve PYD’ ye silah veriyorlar. Biz burada yeni yönetimi sorumlu tutmuyoruz. Bu Obama yönetiminin marifeti. Mafyayı kullanarak mafyayı alt etmek gibi bir şey. Böyle bir devlet anlayışı olabilir mi?" ifadelerini kullandı.

Karanlıktan ve kandan beslenen terör örgütlerine karşı Türkiye her zaman tek vücut olmuştur. 2017 Türkiye'nin terörle mücadelede mutlak bir hâkimiyet sağlayacak yıl olacaktır. Millet olma vasfımızı kimse zedeleyemez. 1000 yıllık kardeşlik, dayanışma ruhumuzu hiçbir alçak girişim bozamaz. Bu aziz milleti hiçbir güç ayrıştıramadı, bundan sonra da ayrıştıramayacak.

Türkiye bir hukuk devletidir. Ülkemizde ayrımcılığa, kin, öfke ve buna bağlı hiçbir şeye izin yoktur. Alçak saldırılara karşı her zaman en sert cevabı vereceğiz. Herkes bunu böyle bilsin. Türkiye bugün PKK'nın yanı sıra DAEŞ, FETÖ, DHKP-C gibi örgütle mücadele ediyor. Bunun sebebi emperyal hayallerin ülkemizin civarındaki komşularımızı üzerindeki hesaplarıdır.

DEAŞ binali yıldırım açıklama başbakan abd açıklaması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Filenin Sultanları, Arjantin'i 3-0 Yendi
Filenin Sultanları, Arjantin'i 3-0 Yendi
Ankara'ya Bir Hafta Boyunca Sağnak Yağmur Yağacak!
Ankara'ya Bir Hafta Boyunca Sağnak Yağmur Yağacak!