Bahçeli Grup Toplantısında Meydan Okudu

Partisinin grup toplantısında konuşan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisini meydan okudu.

Bahçeli Grup Toplantısında Meydan Okudu
Bahçeli Grup Toplantısında Meydan Okudu

Grup toplantısında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nden geriye dönüş olmadığına vurgu yaparak, sistem konusunda meydan okudu.  

MHP Genel Başkanı Bahçeli; Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini baştan bu yana  tavizsiz şekilde desteklediklerin, ifade ederek  destek ve katkılarının 2019’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimlerinde de devam edeceğini açık açık söyledi.

 Desteğin devam edeceğini açıklayan Bahçeli, 2019’dan sonraki 5 yıl boyunca da yeni sistemin iyice kökleşmesi ve kalıcı hale gelmesi için destek vermeye devam edeceklerini kaydetti.

Bahçeli konuşmasında; “Türkiye’nin mutabakata, milli beka ve hassasiyetlere dayanan bir hükümet sistemine ihtiyacı olduğunu en küçük siyasi çıkar ummaksızın ifade ve itiraf etmiştik. Bu nedenle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin bina edilmesini tavizsiz şekilde destekledik. Bu destek ve katkımız, açık açık söylüyorum, 2019’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimlerinde de mutlaka devam edecektir. Hatta seçimlerle sınırlı kalmayacak, 2019’dan sonraki 5 yıl boyunca da yeni sistemin iyice kökleşmesi ve kalıcı hale gelmesi için milli ve tarihi sorumluluğumuz kapsamında süren iş birliğinin, doğacak ahlaki ittifakın gereğini gönül huzuruyla yapacağız” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin tam manasıyla oturması ve olgunluk kazanıp inşası için Milliyetçi Hareket Partisi’nin üzerine düşen görevi eksiksiz yapmaya azimli, istekli ve iradeli olduğunu vurgulayan Bahçeli, “Bu şartlar altında, dün de belirttiğim üzere partimiz 2019’da uzlaşmaya açık ve talipli olduğundan Cumhurbaşkanı adayı çıkartmayacaktır. 2018’de yeni sisteme uyum için gerekli olan yasal düzenlemelerin süratle hayata geçirilmesi ise başka bir gündem maddesidir. Bu konudaki tercih ve kararımızın istikameti de bellidir. Parti olarak, 7 Ağustos Yenikapı ruhuna, 16 Nisan halk oylaması şuuruna bağlıyız. Çünkü biz Türkiye sevdalısıyız. Türk milletinin kabul ve tasdik ettiği Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nden geriye dönüş yoktur. Bu yol kapalıdır. Çalıyı tepesinden sürümek ahmaklıktır. Hz. Nuh’un cep telefonu kullanması kadar hayal mahsulüdür. Mevcut sistemden dönmeye çalışanları, dönüş için çağrıda bulunanları, çaba gösteren yandan çarklıları tanımıyoruz” dedi.

Herkesin 2019 yılına müzahir tavrının netleşmesi gerektiğini belirten Bahçeli, konuşmasında, Abdullah Gül ve Kemal Kılıçdaroğlu’na meydan okudu. Bahçeli konuşmasında; “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilke ve esaslarıyla yönetim hayatımıza mühür vurması, 696 sayılı KHK’nın 121’inci maddesini muğlak bularak muradını deşifre eden ne Sayın Gül’ün harcı, ne de Gandiliğe özenen ama Kandil’e tutunan Kılıçdaroğlu’nun harcıdır. Yeni sistem sadece ve sadece Türk milletinin harcıdır, haysiyetine emanettir.” Dedi.  

Devlet Bahçeli Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi MHP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş