Bahçeli: ABD, Türkiye'nin Dediğini Yapmak Durumunda Kalacak

MHP genel başkanı Devlet Bahçeli Kızılcahamam'daki Ülkücü Şehitler Anıtı'nı ziyaret etti, önemli açıklamalarda bulundu...

 Bahçeli: ABD, Türkiye'nin Dediğini Yapmak Durumunda Kalacak
 Bahçeli: ABD, Türkiye'nin Dediğini Yapmak Durumunda Kalacak Hilal Mert

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, beraberindeki heyetle beraber Kızılcahamam'daki Ülkücü Şehitler Anıtı'nı ziyaret etti. Kendini Ülkücü Şehitler Anıtı'nda karşılamaya gelen partililerle tek tek selamlaşan Bahçeli ölenler için Kuran-ı Kerim okunmasının ardından anıta kırmızı karanfil bıraktı.

Yapılan törenin ardından anıt içerisine yapılan Gökbükü Otağı'na geçen Bahçeli, çıkışta gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

"ABD Başkanı Donald Trump'tan Türkiye'yi hedef alan açıklamalar geliyor. Son olarak rahip Brunson'ın adil bir yargılamaya tabi olmadığını ve onun casus olmadığını ileri sürdü ve Türkiye'ye de tehdit dilini bir kez daha kullandı. Bu açıklamaları nasıl değerlendiriyorsunuz?" şeklindeki soru soran gazeteciye dikkat çeken cevaplar veren Bahçeli "Amerika burada Türkiye'nin dediğini yapmak durumunda kalacaktır" dedi.

İşte Devlet Bahçeli'nin o cevabı;

"Trump, ölçüyü kaçırmış, ne söylediğinin farkında değil. Twitter ile konuşuyor ama yazdığını okuyamıyor. Bu bakımdan hiç ciddiye alınacak tarafı kalmamıştır. Türkiye Cumhuriyeti devleti güçlü duruşunu sürdürmektedir. Amerika burada Türkiye'nin dediğini yapmak durumunda kalacaktır. Ben, ona inanıyorum."

Bahçeli, Kurban Bayramı mesajında "dost görünümlü mihraklar" ifadesini kullandığı anımsatılarak, "Başkan Erdoğan da stratejik ortağın Türkiye'yi stratejik hedef haline getirmeye çalıştığını ifade etti. Neler söylersiniz" sorusuna ise "Herkes kendisine göre bir üslup kullanıyor. Bizim üslubumuz da o" yanıtını verdi.

ABD Büyükelçiliğine sabah saatlerinden düzenlenen silahlı saldırı hakkında da konuşan Bahçeli, "Doğru bir hareket değil. Türkiye Cumhuriyeti devleti, konuyu incelemelidir. Bu gibi davranışlara da müsaade edilmemelidir" diye konuştu.

MHP Devlet Bahçeli Ülkücü Şehitler Anıtı ABD
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş