Avusturya'ya Birileri Dur Demeli..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Doğu ve Güneydoğu Sivil İrade Platformunun Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezinde düzenlenen iftar programına katıldı.

Avusturya'ya Birileri Dur Demeli..
Avusturya'ya Birileri Dur Demeli.. Fatih Kaya

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu büyülü zenginliğin, bu masalsı farklılığın yeri olan Anadolu ve elbette İstanbul, tarih boyunca hep medeniyetlerin boy verdiği, dünyanın en bereketli toprakları olmuştur” diye konuştu.

Erdoğan, Avusturya’da camileri kapatma kararı veren Avusturya Başbakanının, attığı adımların bir Haçlı-Hilal savaşına doğru götürmesinden korktuğunu söyleyerek, Batı dünyasının bu gidişe dur demesi gerektiğinin altını çizerek, “Eğer bunlar çeki düzen vermezse bu hesaplar farklı bir şekilde yapılmaya doğru gidecektir. Oradaki bizim din adamlarımızı Avusturya’nın dışına atacaklarmış. Siz bunu yaparsınız da biz boş mu dururuz, biz de bir şeyler yaparız” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Böylece bizi, geçmişin o muazzam kültürel zenginlik bahçesinden alıp kıraç bir toprağa sürgün ederek, hepimizi her geçen gün maddi-manevi olarak biraz daha fakirleştirdi. Bu durum kaçınılmaz olarak, kör-topal yürüyen demokratik nizamı can çekişme noktasına kadar getirdi. Darbeler yaşandı, başbakanlar asıldı bu ülkede, insanlara hayatları zindan edildi. Tabi ki demokrasinin olmadığı yerde ekonomik refah da olmazdı. Fikir hürriyetinde cimri davrananlar, kalkınma konusunda da aynı derece hasistiler. Kalkınma hamlesi gecikti, kimi dönemlerde yapılan atılımların önü de sürekli krizlerle kesildi. Milletimiz yoksullaştıkça, köylerden şehirlere kaçtı. Şehirler plansız bir şekilde büyüdükçe, oralar da köylere benzemeye başladı. Sonra kendimizi kardeş kavgasının içinde bulduk. Memleket koca bir yas evine döndü.” dedi.

recep tayyip erdoğan doğu sivil irade platformu istanbul avrasya gösteri merkezi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Microsoft’un ‘Your Phone’ Uygulaması Yayınlandı
Microsoft’un ‘Your Phone’ Uygulaması Yayınlandı
‘Twitter Lite’ Türkiye ve 20 Ülkede Kullanıma Girdi
‘Twitter Lite’ Türkiye ve 20 Ülkede Kullanıma Girdi