Almanya FETÖ Üyelerini İade Etmiyor

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, ülkemizde ziyaretlerini sürdürüyor. Önce Türk Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğulu ile görüşen Bakan, basın karşısında açıklama yaptı. Açıklamalarda FETÖ konusu da konuşuldu. FETÖ ile alakalı sorulan sorulara ise olumlu bir cevap gelmedi.

Almanya FETÖ Üyelerini İade Etmiyor
Almanya FETÖ Üyelerini İade Etmiyor

Türk Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğulu ile Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel görüştükten sonra Alman Bakan Cumhrubaşkanı Erdoğan ile de şuan görüşmeye devam ediyor. Mevlüt Çavuşoğlu ve Sigmar Gabriel basının karşısında açıklama yaptı ve sorulan sorulara cevap verdi.

Soruların arasında FETÖ ve PKK örgüt üyelerinin iadesi de vardı. Bu soruya Alman Bakandan olumsuz denecek şekilde bir cevap geldi. Bakanın açıklamasına göre, Almanya hukuğuna göre iade için somut ve kesin deliller şart. Bu sebeple bize verilen delilleri tekrar inceleyeceğiz. Bununla birlikte iltica kurumu tamamen bağımsız çalışan bir kurumdur. Buraya bizim müdahale hakkımız yoktur. Kesin bir şekilde Alman mahkemeleri tarafından suçlu bulunan kişiler Türkiye'ye teslim edilecektir açıklaması yapıldı.

Almanya'da toplam 150 bine yakın FETÖ üyesi yaşadıı söyleniyor. Bunların içinde kırmızı bültenle aranan ve FETÖ'nün lider kesiminden bazı kişiler de bulunuyor. Bunun yanında 2 darbeci  general, bazı gazeteciler ve HDP milletvekilleri de Almanya'da bulunuyor. Bir çok PKK örgüt üyeleri de Almanya'da yaşamaya devam ediyor. 

Bu durumlara bakılırsa, ikili görüşme hiç bir işe yaramış görünmüyor. Şuan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile de görüşecek olan Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, kendisiyle ne konuşacağı ise merak ediliyor.

almanya fetö iadesi almanya 150 bin fetö üyesi almanya türkiye fetö görüşmeleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!