Akşener’den İttifak Açıklaması, İki İsim Zikretti

Akşener iki partiyle yan yana gelebileceklerini söyledi.

Akşener’den İttifak Açıklaması, İki İsim Zikretti

Yurt gezilerine devam eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener,  Kırıkkale ve Çankırı’da konuştu. Halka hitap eden Akşener’in gündeminde ittifaklar vardı.

Kırıkkale’de halka hitap eden Akşener, meydanı dolduran kalabalığa teşekkür ederek ‘bize güç verdiniz’ dedi.  

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin darbeye maruz kalmış bir ülkede, OHAL şartlarında çıktığını belirterek; İYİ Partinin batıda CHP-AK Parti, Güneydoğu’da ise AK Parti- HDP arasına sıkışmış seçmene bir alternatif olduğunu söyledi.  

Konuşmasında dış politikaya da değinen Akşener,  yapılan ithalatlara dikkat çekti.  Akşener, konuşmasının ardından il binasının açılışını yaptı.  

İl binasının açılışının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Akşener,  parti olarak sürekli anket yaptırdıklarını söyledi.

Akşener, “Anketler insana bir yol gösteriyor, nerede eksiğiniz var, seçmen kitlesine ne söylemeniz lazım. En son anket de biz yüzde 20.5 civarındayız. Sistem içerisinde ilginç bir şey var. Bizim partimiz kurulmadan evvel oran yüzde 19.5 görünüyordu. Genelde partiler kurulduktan sonra düşerler. Teşkilatlarda siz atarsınız öbürü küser bir silkelenme olur. Fakat bizde tersi oldu, bir puan artmış. Sebebi de şu, 'kurdurulmayacak' dendi kurulunca 'hah kuruldu' oldu” dedi.

Çankırı’da partisinin il binasının açılışına katılan Akşener gazetecilerin gündeme dair sorularını yanıtladı. 

Akşener, siyasetin nezaketini kaybettiğini belirterek “MHP Lideri Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın işbirliği yapmasını saygıyla karşılıyorum” dedi. Partisinin CHP ve HDP ile yan yana geldiği iddialarına sert yanıt veren Akşener, "İYİ Parti'yi CHP ve HDP ile yan yana getirme çabasını çirkin, saygısız ve çok ayıp buluyorum” dedi.

Akşener’den İttifak Mesajı

Demokrat Parti ve Saadet Partisi ile ittifak yapabileceklerini de dile getiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Bizim ne yapacağımıza başkası karışamaz. Biz Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde parti adına aday göstereceğiz. Arkadaşlarımız beni istiyorlar, ben de buna 'Evet' diyorum. İttifak yaparak seçime gitmeyeceğiz. İttifak ile ilgili düşünsek düşünsek Demokrat Parti ve Saadet Partisi'yle yan yana gelmeyi düşünürüz. Bir görüşmemiz de yok bu anlamda. Dolayısıyla ne CHP ne de diğer partiyle birlikte seçime gitme gibi bir birlikteliğimiz olamaz" dedi. 

İYİ Parti Meral Akşener Çankırı Kırıkkale
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rus Lideri Putin Soğuk Havada Göle Girdi ve Yıkandı
Rus Lideri Putin Soğuk Havada Göle Girdi ve Yıkandı
Yok Böyle Canilik, 9 Aylık Bebeği Öldürdü!
Yok Böyle Canilik, 9 Aylık Bebeği Öldürdü!