Ak PartiÇorum Belediye Başkanı Adayı Açıklandı

Geçtiğimiz günlerde istifa eden Çorum’un Ak Partili belediye başkanının yerine Ak Parti’nin yeni başkan adayı belli oldu.

Ak PartiÇorum Belediye Başkanı Adayı Açıklandı
Ak PartiÇorum Belediye Başkanı Adayı Açıklandı

AK Parti Çorum İl Başkanı Mehmet Karadağ, Çorum Belediye Başkanlığı için pazartesi günü yapılacak olan seçimlerde adaylarının Belediye Başkanı Yardımcısı Zeki Gül olduğunu açıkladı. 

Mehmet Karadağ yaptığı açıklamada Çorum Belediye Başkanı olan Muzaffer Külcü’nün istifa etmesiyle boşalan Belediye başkanı koltuğuna aday olarak belediye başkanı yardımcısı Zeki Gül’ü göstereceklerini belirtti. Ak Parti Çorum İl Başkanı Karadağ bu kararı AK Partili Belediye Meclis üyeleriyle yaptıkları toplantı sonucu aldıklarını belirtti. 

İl Parti binasında yapılacak bir toplantı öncesinde açıklamalar yapan Karadağ, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirdikleri bir toplantının ardından Ak Partili Belediye Meclis üyeleriyle yaptıkları görüşmede belirledikleri Zeki Gül’ü aday olarak göstereceklerini açıkladı. 

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emri üzerine istifa etmişti. Külcü’nün 30 Ocak’ta başkanlık görevinden istifa etmesinin ardından yeni belediye başkanı için parti içinde yeni bir aday çıkartma çalışmaları başlamıştı. Mehmet Karadağ temayül yoklamalarında Zeki Gül ve Ahmet Yabacıoğlu isimlerinin öne çıktığını bunu Cumhurbaşkanı Erdoğan’la birlikte yaptıkları toplantıda dile getirdiği Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ise Zeki Gül ismi üzerinde durduğu için adaylarının Zeki Gül olduğunu açıkladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendilerine görev vermesinin kendileri için en büyük şeref olduğunu söyleyen Zeki Gül ise “"Nasip, takdir böyle bir süreçle imtihan edilmekti. Cumhurbaşkanımızın çalışma ortamını görmek nasip oldu. Gecenin bir saatinde Başbakanımızla, bakanlarımızla birlikte dünya ile mücadele eden Cumhurbaşkanımız ile birlikte aynı partide görev alıyor olmak, kendisinden görev almak benim için şereflerin en büyüğüdür. Onun verdiği görevleri yerine getirebilmek için şaibeden uzak, şeffaf, istişareye önem veren ve her şeyden önemlisi şahsi bir mücadeleden ziyade bir ekip ruhu ile partimizle istişare ederek idari noktada da kendi tasarruflarımızı da en iyi ve en doğru şekilde kullanarak çalışma gayreti içerisinde olacağız. İnşallah ülkemiz için, Çorumumuz için, partimiz için, bize oy veren ve vermeyen tüm vatandaşlarımız için de hayırlı olmasını temenni ediyorum. Cenab-ı Allah ülkemizi, milletimizi zevalden, iç ve dış düşmanlardan beri eylesin.” dedi.

ak parti çorum çorum belediye başkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş