Af Konusuna Son Noktayı Koydu…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eğer yargı haklarında bir hüküm vermişse, içeriye girmişse, onları affetme yetkisi bizim değildir” dedi.

Af Konusuna Son Noktayı Koydu…
Af Konusuna Son Noktayı Koydu…

İstanbul’da katıldığı iftar programının ardından Zeytinburnu'na geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Merkezefendi Şehir Kütüphanesi'ni ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisini bekleyen kalabalığı görünce, seçim otobüsü üzerinden kendisini karşılayan vatandaşlara hitaben kısa bir konuşma yaptı.

Zeytinburnu Belediyesi tarafından yapılan Merkezefendi kütüphanesinin örnek olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin, “Fabrikaların yerine şehir kıraathaneleri yapacaklar” şeklindeki sözlerine de değindi. Şehir kıraathanelerini iskambil ve okey oynanan yerler zannettiğini ve kıraathanenin ne demek olduğunu öğrenmesi gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, kıraathanenin anlamının okuma evi olduğunu, bu projeyi de gençliğin okuma alışkanlığını artırmak için gerçekleştireceklerini söyledi.

Her ilçede en az bir tane şehir kıraathanesinin açılacağını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, internet, çay, kahve, kek olacağını ve bunlardan ücret alınmayacağını ifade etti.

Konuşması esnasında vatandaşların af konusunu dile getirmesi üzerine, “Bu konularda kimse bize farklı bir yaklaşım göstermesin.   Yani insan, eğer yargı haklarında bir hüküm vermişse, içeriye girmişse, onları affetme yetkisi bizim değil, bu bir. İki, şu anda Parlamento'nun böyle bir işlevi yok, bu da ortada. Biz kalkıp da bu işi oya tahvil etmek için bir af çıkartmayız. Bunun istismarına da fırsat vermeyiz. Böyle bir şeye hakikaten olması gerekenler varsa bunlar seçim sonrası konuşulacak şeylerdir. Seçimden sonra olabilecek bir şey varsa bunlar yapılır ama şu anda seçime kalmış 14 gün, 13 gün, kalkıp bunu istismar etmek, böyle şey olmaz.” dedi.

recep tayyip erdoğan zeytinburnu merkezefendi kütüphanesi muharrem ince kıraahathane seçim otobüsü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?